Eğitim semineri düzenlediler

Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) tarafından üyelerine yönelik iki günlük bilirkişi eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim semineri düzenlediler

SSMMMO, Halil Kocacık Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Hukuki-İdari ve Mali Yönleriyle Mali Müşavir ve Mesleki Uygulamaları’ konulu seminerin açılışına Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Akyüz, Baro Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu da katıldı.
‘FAYDASI OLACAK’
SSMMMO Başkanı Selattin Çakırsoy yaptığı konuşmada, “Odamız olarak düzenlediğimiz YMM Rüknettin Kumkale’nin sunumu yapacağı hukuki, idari ve mali müşavirlik ve mesleki uygulamaları seminerinin mesleğimize faydası olacaktır. Eğitime katılan 70 üyemizin listesini Adalet Komisyonu Başkanlığı’na bildireceğiz. Tüm katılımcılara başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum” dedi.
BİLİRKİŞİ RAPORLARI
Baro Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu konuşmasında adli kararlarda bilirkişi raporlarını çok önemli olduğunu söyledi. Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Akyüz ise, “Yargı kararlarına yardımcı olan bilirkişiler aldığı eğitimlerle bilgilenecek ve raporlarını hazırlayacaklardır. Bu eğitimi düzenleyen Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Selattin Çakırsoy’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER