EĞİTİMDE ARGE BULUŞMASI: YAKLAŞIK BİN EĞİTİMCİ KATILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sakarya ArGe Buluşmalarına 10 gün boyunca yaklaşık bin eğitimci katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Töre, “Sakarya’da eğitim alanında kaliteli bir sinerji ve işbirliği oluşturmak için bu buluşmaları önemsiyoruz” dedi

EĞİTİMDE ARGE BULUŞMASI: YAKLAŞIK BİN EĞİTİMCİ KATILDI

Okullarımızda proje ve faaliyet hazırlama konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sakarya ArGe Buluşmaları düzenlendi. 11 ilçe merkezinde düzenlenen Sakarya ArGe Buluşmalarında “Projeler ve Çalışmalara Dair Farkındalık Toplantıları” gerçekleştirildi. 10 gün boyunca yaklaşık bin eğitimcinin katıldığı çalışmada, 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren daha kapsamlı proje ve çalışmaların başlatılması hedefleniyor. Teknik anlamda erişebilirliği ve kaliteyi önceleyen Sakarya ArGe Buluşmaları, “Daha nitelikli bir eğitim için birlikte üretiyoruz” düsturuyla yol almaya devam ediyor.
KURUMSAL KAPASİTE
Sakarya ArGe Buluşmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Okul ve kurumlarımızın kurumsal kapasitelerinin gelişimi için katkı sağlamaları, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin proje ve çalışmalarda daha nitelikli işlere imza atmaları, Sakarya’da eğitim alanında kaliteli bir sinerji ve işbirliği oluşturmak için bu buluşmaları önemsiyoruz. Günümüz dünyasında proje yürütme, yenilikçi çalışmaları uygulama, sonuçlandırma ve raporlama kişisel ve mesleki gelişim için çok önem arz eden bir konu olmuştur. Bu toplantılar bu anlamda Sakarya için güzel bir başlangıç olacak kanaatindeyim. Bütün kurumlarımız toplantılar sonrasında gündemlerine almış olacakları bu konularda eğitim ve izleme çalışmaları ile süreci tamamlayacağız.” dedi.
HANGİ PROGRAMLAR VAR
Sakarya ArGe Buluşmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Vedat Tetik’in koordinasyonunda, ArGe Birimi Uzmanları Çağatay Özkan, Alpaslan Kargın, Zeliyha Çelik ve Cemil Kurt tarafından hazırlanıyor. İlk ArGe buluşmalarında; Sakarya Ar-Ge Birimi’nin Faaliyetleri ve Çalışma Alanlarının Tanıtımı, Proje Alanlarının Tanıtılması, Erasmus+ ve AB Hibe Projeleri, eTwinnning-Scientix, TÜBİTAK Bilimsel Hibe Projeleri ve Yarışmaları, STEM,  Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Başvuru ve Değerlendirme Süreçleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER