'Eğitimde istediğimiz YERDE DEĞİLİZ'

Söğütlü İlkokulu’nu ziyaretinde öğretmenlere seslenen Vali Nayir, eğitim imkanlarında daha iyi durumda olduğunu belirterek, “Bunların eğitimin başarısına yansıması noktasında hala istediğimiz yerde olmadığımızı, daha iyisini gerçekleştirebileceğimizi düşü

'Eğitimde istediğimiz YERDE DEĞİLİZ'

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Söğütlü İlkokulunu ziyaret etti. Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergüven Aslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı’nın da eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, sınıfları gezerek derslere de katıldı.

SENFONİ DİNLEDİ

2. Sınıfta Müzik dersine katılan ve çocukların bu konuda bayağı başarılı olduklarını duyan Vali Ahmet Hamdi Nayir, onlardan Beethoven’un 9. Senfonisini dinledikten sonra öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. 4. Sınıf Trafik dersine katılarak, trafikteki en önemli şeyin karşılıklı saygı olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilere Söğütlü’de bu konuda yaşadıkları sorunlara dair düşüncelerini sordu. Yayalara geçiş hakkı tanınmadığı konusundan bahseden bir öğrenciye, 2019 yılının ‘Yaya öncelikli trafik yılı’ olarak ilan edildiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, trafikte dikkat edilmesi gereken konular hakkında da çocuklara öğütler verirken trafik kurallarını şimdiden öğrenmelerinde fayda olduğunu ifade etti.

SİZLERE EMANET

Öğretmenler Odasında okul yönetimi ve öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Nayir, “İlimizde 12 bin civarında bir eğitim-öğretim ordumuz, kadromuz var. Yine 182 bin civarında da öğrencimiz bulunmakta. Nüfusun önemli bir kısmını sizler gibi değerli öğretmenlerimizin ellerine teslim etmiş durumdayız. Dolayısıyla mesaimizin bir kısmını buraya ayırmamız gerektiğine inanıyorum. Artık etkileşimli tahtalarımızla, eğitim materyallerimizle, kısacası her konuda daha iyi duruma geldik. Bunların eğitimin başarısına yansıması noktasında hala istediğimiz yerde olmadığımızı, daha iyisini gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum.

PAYDAŞ VURGUSU

Bunun için bir gayret lazım, eğitimin bütün paydaşlarının işin içine girmesi lazım. Tabi ki bu yalnızca öğretmenlerimizin başarısıyla olmaz, velilerimizi de buna dahil etmek lazım, öğrencilerimizi de buna dahil etmek lazım, yerel yönetimlerimizi de buna dahil etmek lazım, yani bu başarıda herkesin bir payı olmalı diye düşünüyorum” dedi. Öğretmenlerle tanışarak talep ve görüşlerini de dinleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkese görevlerinde başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort