Eğitime 2 milyon TL katkı

Eğitime 2 milyon TL katkı

Eğitime 2 milyon TL katkı

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, eğitim kurumlarına destek verdiklerini belirterek, Arsalarımızı okullarımıza veriyoruz. Sakarya'nın aydınlık yarınları için okullarımıza elimizden gelen desteği her zaman veririz.' dedi.

2 milyon TL katkı
Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime büyük destek. İlimizdeki okullara yaptıkları yardımlar konusunda açıklamalar yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, 2004 yılından bu yana okullara çeşitli konularda destek verdiklerini belirterek, bu maliyetin 2 milyon TL'yi aştığını söyledi. Sakarya'nın aydınlık yarınları için eğitime her zaman destek olduklarını ifade eden Başkan Duran, 'Mesela Cumhuriyet İlköğretim Okulu arsasını yeniden imara açıyoruz. Burada Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi kurulacak. Ayrıca eski garajlardaki 14 dönüm arsamızı burada yapılacak okul için bağışladık. Zehra Akkoç Lisesi'nin yapımına tam destek verdik. Okullarımız için merkezde 8 arsa tahsis ettik. 2004 yılından bu yana sadece yapı işlerinde 66 okula yardımlarda bulunduk.' dedi.

Meslek kursları açtık
Belediye olarak eğitim hizmetleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Aziz Duran, Meslek Edindirme ve SAMEK kurslarını açtıklarını söyledi. SAMEK'in bir okul gibi çalıştığını sözlerine ekleyen Başkan Duran, 'Sakarya'da yaşayan tüm gençlere, özellikle de, hiçbir meslek sahibi olmayan ya da maddi imkânsızlıklar nedeniyle kurslara veya meslek okullarına gidemeyen gençlerimize meslek edindirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürüttüğümüz meslek edindirme kurslarımızda 1. ve 2. dönemi tamamladık. Şu an 3. dönem kurslarımız devam ediyor.' diye konuştu.

'Üzerimize düşeni yaptık'
SAMEK kurslarına da değinen Aziz Duran, 'Ayrıca çeşitli merkezlerde açtığımız Sakarya Meslek Edindirme Kursları (SAMEK) bir hayli ilgi görüyor. 2008 kayıt döneminde SAMEK kurslarına 7 bin kişi ön kayıt yaptırdı. Şu an 2 bin 700 kursiyer, 32 branşta kurslarımıza devam ediyor.' İfadesini kullandı. 2004 yılından bu yana toplam SAMEK'ten yararlanan kursiyerler sayısının 6 bin 400 kişi olduğunu vurgulayan Duran, 'Bu kurslar eğitime verdiğimiz önemin en önemli kanıtıdır' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE