EK ÜCRET SORUNU BAKANLIĞA TAŞINDI

Türk Eğitim-Sen Sakarya Şube Başkanı Mehmet Düzlü, Osmanbey ilkokulunda nöbet utan öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kesilmesi hakkında bakanlığa başvuruda bulunduklarını söyledi.

EK ÜCRET SORUNU BAKANLIĞA TAŞINDI

Türk Eğitim-Sen Sakarya Şube Başkanı Mehmet Düzlü yaptığı açıklamada Osmanbey İlkokulunda, öğle arasında dinlenme haklarını kullanan ve öğle arasında nöbet tutmamalarına yönelik eyleme katılan öğretmenlerin nöbete bağlı ek ders ücretlerinin kesilmesine tepki gösterdi.  Düzlü yaptığı açıklamada bu öğretmenlerih tam gün eğitim yapan eğitim kurulunda nöbet görevini yerine getirdiklerini ifade ederek, “Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün ı yazısında, öğle arası nöbetlerinde öğretmenlerin temel insani ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ara verileceği, bu aralar nedeniyle nöbet görevinin fiilen ve tam olarak yerine getirilmemiş sayılamayacağı ve dolayısıyla nöbet için öngörülen ücretin tam olarak ödeneceği, belirtilmiştir” dedi.
CEVABEN YAZI
Bu yazıya istinaden Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ücret ödemelerinin yapılması için başvuruda bulunduklarını ifade eden Mehmet  Düzlü, cevaben verilen yazıda bakanlığın böyle demesine rağmen, bu ücretlerin ödenmesinin mümkün olmadığının kendilerine bildirildiğini söyledi.  Milli Eğitim yöneticilerin birinci vazifesinin, öğretmeni eğitime motive etmek olduğunu belirten Düzlü şu ifadeleri kullandı.
BAKANLIĞA ULAŞTI
“Bakanlığın 2023 vizyonu gereği Milli Eğitim Yöneticileri sorunları ivedilikle çözen ve eğitimde ivmeyi hızlandıran bir anlayışla hareket etmelidir. Bu şekilde öğretmenin motivasyonunu bozan keyfiyet içeren tutumları sendika olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Müdürlüğü’nün sorunları çözen değil sorunu bizatihi oluşturan bu yaklaşımını kınıyorum. Yerelde her türlü zeminde gerekli girişimleri yapmamıza rağmen sonuç alamadığımız için, gerek öğretmenlerimizin kesilen ücretlerinin geri ödenmesi ve bu mağduriyete sebep olanlarla ilgili gereken işlemlerin yapılması talebiyle konuyu Milli Eğitim Bakanlığı’na taşımış bulunmaktayız.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER