Ekmek Teknesi projesinin tanıtımı yapıldı

Sakarya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ortaklığıyla hayata geçirilen ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun destek verdiği ‘Ekmek Teknesi’ projesi, Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde hayata geçirildi. Proje ile askıda ekmek uygulamasının dijitalleştirilerek tüm illerdeki fırınlara yayılması planlanıyor.

Ekmek Teknesi projesinin tanıtımı yapıldı

Sakarya İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun da desteklediği ‘Ekmek Teknesi’ projesi, Adapazarı’nda bulunan bir ekmek fırınında başlatıldı. Proje kapsamında askıda ekmek uygulamasının dijitalleştirilerek tüm illerdeki fırınlara yayılması planlanırken, düzenlenen programa Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2’nci Başkanı İhsan Açık, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ve çok sayıda davetli katıldı. Dua edilerek başlatılan projeye katılımcılar da destek oldu.

Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş yaptığı konuşmada, "Bu güzel projeye destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Yaşadığımız toprakların bize emaneti olan bu davranış biçimini en güzel şekilde ileriye taşıyoruz" dedi.

İhsan Açık ise, "Hem ülke hem de dünya olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor günlerde gerçekten Sakarya yine bir önderlik yaparak bu güzel şehirde, güzel bir projeyi hayata geçiriyor" diye konuştu.

Halil İbrahim Balcı ise, Sakarya’da başlatılan projenin tüm şehirlere örnek olmasını diledi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise şöyle konuştu:

"Projenin ne kadar anlamlı olduğunu anlatmaya gerek yok. Sadece bize hatırlatılan bir sözü tekrar etmek istiyorum, 'Bir beldede bir kimse açlıktan ölürse o beldedeki herkes bundan sorumludur'. İşte bu proje bizi bu yükümlülükten kurtarıyor."

Demirören Haber Ajansı

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih kalender
Fatih kalender - 2 ay Önce

Bize her ay ortalama 90 TL 100 TL civarında geliyordu su faturası 2 ay ortalama faturalandırma yaptılar fatura okumaya gelinmedi telefona msj geliyordu ama o şekilde iken bile normal fatura kesildi şu anda şu faturası kesildi üstelik okumaya geldiler ve tam 176 TL fatura bedeli önce müşteri hizmetlerini aradım sordum yanlış yazmışlar kuruma gidip düzeltin denildi kuruma gittik yanlışlık yok doğru kesilmiş denildi sayaçlar baktılar doğru dediler ve bizim mahallede herkese çok yüksek kesildi fatura okunduğu kesildiği halde böyle saçmalık olamaz millete 1000 TL yardım yapıldı ya onları fatura bedellerinden çıkartıyorlar işte eğer hakkımı yiyorlarsa haram zıkkım olsun yazık günah ya

SIRADAKİ HABER