Ekokardiyografi cihazını bağışladı

Ekokardiyografi cihazını bağışladı

Ekokardiyografi cihazını bağışladı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tayini çıkan kardiyoloji uzmanı Mehmet Akif Çakar, kapattığı özel muayenehanesindeki ekokardiyografi cihazını tayin olduğu hastaneye bağışladı.

Bağışladı
Kardiyoloji uzmanı Mehmet Akif Çakar, yaptığı açıklamada, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne atamasının yapılmasının ardından Sakarya'da muayenehane açmayı düşünmediğini söyledi. Muayenehanesinden kalan ve evinin garajında bulunan eko kardiyografi cihazını tayin olduğu hastaneye bağışladığını kaydeden Çakar, 'Bolu'da kendi muayenehanemdeki cihazımı garajımda bekletiyordum. Tayin olduğum hastanenin yoğun bakım ünitesinde bu cihaza ihtiyaç doğdu. Benim garajımda bekleyen cihazda bu işi görecek nitelikteydi. Evin garajında paslanmaya bırakacağıma bir işe yarasın diye satmayı uygun görmedim. Bu cihazı Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağışlamayı uygun gördüm. Ekokardiyografi cihazının 'kalp ultrasonu' çok iş göreceğini ve çok fayda sağlayacağına inanıyorum. Kroner yoğun bakımda çok sık kullanılan ve kardiyologlar için çok önemli bir cihaz. İnşallah hastalara faydalı olur.' dedi.
Örnek
Kardiyoloji uzmanı Mehmet Akif Çakar, sağlık sisteminin muayenehanelerden uzaklaştığını ve döner sermaye sisteminin gelmesiyle birlikte hekim maaşlarının iyileştirildiğini ifade etti. Sakarya Sağlık Müdürü Hasan Bektaş ise bir kısım doktorların kamuyu bırakıp özel hastanelere geçtiği dönemde kardiyoloji uzmanı Çakar'ın muayenehanesini kapatarak devleti tercih etmesinin ve ihtiyaç duyulan cihazı bağışlamasının örnek bir davranış olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE