"Ekrem Yüce ne yapacak merak ediyoruz"

İyi Parti İl Başkanı Kılıçaslan, Geyve'de vatandaşı isyan ettiren taş ocağı ile inceleme yaptı. Kılıçaslan, Geyveli olan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye seslendi 

"Ekrem Yüce ne yapacak merak ediyoruz"

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İl Başkan Yardımcısı Sami Turan, Geyve İlçe Başkanı Yusuf Baran ve ilçe yöneticileri son günlerde Sakarya gündeminde yer bulan Geyve’nin İhsaniye mahallesindeki taş ocağı ile ilgili inceleme yapmak ve bilgi almak üzere bölgeye gitti. 
Mahalle sakinleri tarafından ilgiyle karşılanan Kılıçaslan ve İyi Parti heyeti, köy meydanında konu ile ilgili bilgi aldıktan sonra taş ocağının olduğu alana gitti.

MAKSİMUM SINIRA ULAŞMIŞ 
 Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Kılıçaslan yaptığı açıklamada “Bugün burada olmamızın sebebi, İhsaniye Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimizin, evlerinin yanı başına kadar gelen ve köyü yaşanmaz hale getiren taş ocağını yakından görmekti. Tahminimizin çok ötesinde sıkıntılı bir tablo ile karşılaştık. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle herkesin buradaki durumdan fazlasıyla rahatsız olduğuna şahit olduk. Taş ocağı köydeki evlerin dibine kadar gelmiş ve artık ciddi risk teşkil etmeye başlamış. Yaklaşık 18 senedir işletilen bu taş ocağının gelebileceği maksimum sınırlara ulaştığını söyleyebiliriz" dedi. 

EKREM YÜCE'NİN FİKİRLERİ
Bölge sakinlerinin Vali Kaldırım ile olan görüşmelerini de hatırlatan Kılıçaslan, "Konu Sakarya Valiliği’ne intikal etmiş ve Sayın Çetin Oktay Kaldırım da ilgileneceğini söylemiş. Ortaya çıkan son durumda mülki idarenin alacağı kararı bekleyeceğimizi ve sıkıntının takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Ayrıca her platformda Geyveli olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem Yüce’nin de mesele ile ilgili fikirlerini ve çözüm önerilerini de merak ediyoruz. Bölge taş ocağının yarattığı toz nedeniyle hem insan sağlığı hem de hayvan sağlığı açısından yaşanamayacak hale gelmiş. Burada siyasi iradenin ortakları sorumluluk alarak vatandaşın sıkıntısı çözebilecek mi hep birlikte göreceğiz?" diye konuştu. 

SÖZ VERDİLER 
Tehlike arz eden bölgeden ayrılmadan önce vatandaşlara fotoğraf çektiren İyi Parti  İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve partililer, bir dahaki ziyaretlerinde milletvekillerinin de olacağı sözünü vererek İhsaniye Mahallesi’den ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 13:12
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geyve ihsaniye köyü muhtarı Yörük bayram
Geyve ihsaniye köyü muhtarı Yörük bayram - 4 ay Önce

Sayın yenihaber yöneticileri Bizim sesimiz oldunuz size sonsuz teşekkürler