Emeklilerin AGDAŞ'tan bir isteği var

Sakarya'da doğal gaz kullanan emekliler, faturaların son ödeme günlerinin maaşlarının yattığı güne göre belirlenmesini istiyor.

Emeklilerin AGDAŞ'tan bir isteği var

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya'da doğal gaz dağıtımından sorumlu Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş (AGDAŞ), faturalandırmayı sayaç okunma tarihine göre belirliyor. 

Her mahallenin faturaları farklı tarihlerde kesilerek, son ödeme günü de buna göre belirleniyor. 

Bilindiği gibi emekli maaşları da ayın 20'sinden sonra ödenmeye başlıyor. 

Şehrimizde doğal gaz kullanan emekli vatandaşlar da, faturalarının son ödeme gününün maaşları yatmadan önce olmasından şikayetçi...

Sakarya Yenihaber'i ziyaret eden bir emekli, "Ben Şeker Mahallesinde oturuyorum. Bizim doğal gaz faturamızının son ödeme günü ayın 16 - 17'si gibi oluyor. Ama maaşım 20'sinden sonra yatıyor. Başka mahallede ise son ödeme günü 20'sinden sonra... Su faturaları için SASKİ, elektrik faturaları için de SEPAŞ ödeme günün belirleme şansı veriyor. Ancak AGDAŞ'a gidip yetkililerle görüştüğümde böyle bir şanslarının olmadığını söylediler. Çok zor olduğunu düşünüyorum. Doğal gaz faturaları da emekli maaşları yattıktan sonra ödenebilmeli" ifadelerini kullandı. 

AGDAŞ'ın internet sitesindeki 'sıkça sorulan sorular' bölümünde de bu yöndeki soruya cevap verildiği görülüyor. 

O soru ve cevap şu şekilde: 

Faturamın son ödeme tarihini maaşıma göre değiştirebilir miyim?
 
Tüketim faturaları abone adreslerine gidilerek oluşturulmaktadır. Sakarya genelinde 13 farklı tarihte maaş ödemesi yapılmaktadır. Bir mahallede farklı tarihlerde maaş alan abonelerin olduğu düşünüldüğünde, abone taleplerine göre fatura son ödeme tarihlerinin düzenlenebilmesi için bir sokağa 13 kez sayaç okumaya gidilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla abonelere yapılan uygulamada farklılıklar oluşmaması için, abone taleplerine göre fatura son ödeme tarihlerinin değiştirilmesi mümkün olamamaktadır.

Fatura günü belirleme imkanı veren SEPAŞ'ın internet sitesinde ise aynı konu şu şekilde ele alınmış: 

Ödeme günümü ne zamana kadar seçebilirim?

Faturalarınızı ödemek istediğiniz tarihe istediğiniz zaman karar verebilirsiniz. 444 5 186 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak, sepas.com.tr Online İşlemler üzerinden ve Müşteri Hizmetleri Merkezlerimizi ziyaret ederek ödeme günü tercihinizi güncelleyebilirsiniz.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 14:33
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim bey
Selim bey - 1 ay Önce

Yerinde bir talep
Agdaşın bu düzenlemeyi yapması vatandaşı memnun edecektir
Zor bir şey olduğunu sanmıyorum

Necdet yiğit
Necdet yiğit - 1 ay Önce

Yerinde bir karar alınması lazım ben ayın 5şinde aylık alıyorum faturalar ay ortasında geliyor cezalı ödemek zorunda kalıyoruz buda işletmecilerin işine yarıyor. İcabında kesmeye geliyorlar bu uygulamaya elektrik. Su dadahil olsun ay sonunun 29.zuna ve 30 zuna denk getirilmesi hususunda yeni haber yöneticileri olarak haber kaynağının üzerine basa basa haber yapılıp görüşülürse sanırım bu ayarlamaya gidilir tabikide baskılı olarak. Saygılar.