EMNİYET GÜÇLERİ SİBER SUÇLARLA MÜCADELELERİNİ SÜRDÜRÜYOR: YASADIŞI BAHSE 
DARBE VURULDU


Siber Suçlarla Mücadele ekipleri yasadışı bahisle ilgili operasyonlarını sürdürüyor. Ekipler son 6 ay içerisinde yaptıkları operasyonda şüpheli şahısların banka hesaplarındaki yaklaşık 65 milyon 642 bin TL paraya mahkeme kararına istinaden el koydu.

EMNİYET GÜÇLERİ SİBER SUÇLARLA MÜCADELELERİNİ SÜRDÜRÜYOR: YASADIŞI BAHSE 
DARBE VURULDU


İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör ve terör örgütlerine yönelik operasyonlarına devam ediyor. Bu kapsamda ekipler tarafından son 6 ayda FETÖ/PDY, DEAŞ, DHKP/C ve PKK/KCK terör örgütlerinin eylemlerinin engellenmesi ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen operasyonlarda 473 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Şahıslardan 124’ü ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

65 MİLYON LİRA

Operasyonlarda gözaltına alınan 132 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest kalırken, 217’si ise emniyetten serbest bırakıldığı öğrenildi. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de 490 olayla ilgili 562 şüpheliye adli işlem yaptı. Ekipler yasa dışı olayları ile ilgili şüpheli şahısların banka hesaplarındaki yaklaşık 65 milyon 642 bin TL paraya mahkeme kararına istinaden el koydu.

ADLİ İŞLEM YAPILDI

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden müstehcen fotoğraf veya video paylaşımı yapan 306 şüpheli hakkında adli işlem yaparken, internet aracılığı ile işlenen suçları işledikleri tespit edilen 880 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER