Emniyete araç takviyesi yapıldı

Emniyete araç takviyesi yapıldı

Emniyete araç takviyesi yapıldı

İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne, toplumsal olaylara en etkin ve verimli bir şekilde müdahale edilebilmesi amacıyla araç takviyesi yapıldı.

6 yeni araç
Taraklı ve Karapürçek'in katılımı ve Arifiye, Serdivan ile Erenler beldelerinin ilçe olmasının ardından sorumluluk alanı genişleyen İl Emniyet Müdürlüğü'ne Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 6 adet panelvan tipi otomobil gönderildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ayrıca toplumsal olaylara en etkin ve verimli bir şekilde müdahale edilebilmesi amacıyla 1 adet TOMA aracını İl Emniyet Müdürlüğü'ne verdi.

TOMA aracı
Son teknoloji ile üretilen TOMA aracının kupa bölümü tamamen zırhtan oluşuyor. Bilgisayar sistemi ile kontrol edilen aracın arkasında ve önünde iki adet kamera sistemi bulunuyor. Kamera sistemi kabine yerleştirilmiş iki adet renkli LCD ekrandan izlenebiliyor. Su topuna bağlı kameranın görüntüleri istendiği zaman kabine yerleştirilmiş olan 120 GB kapasiteli video kayıt cihazı ile kayda alınabiliyor.

Kendini koruyor
Su topundan su atılabildiği gibi boya, gaz solüsyonu ve köpük de atılabiliyor. Su motorunun bulunduğu aracın arka kısmında herhangi bir yangın ihtimaline karşı sensörle otomatik çalışan yangın söndürme sistemi bulunuyor. Kendini savunma mekanizmasına sahip olan araç atılabilecek molotof kokteyli vb. gibi yangın çıkartabilecek maddelere karşı araç üstü ve araç altında su, köpük veya köpüklü su püskürterek yangın ve yanıcı maddeleri etkisiz hale getirebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE