EN ANLAMLI ZİYARET

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaşlı Hizmet Birimi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında Sakarya’da ikamet eden 100 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yönelik ev ziyaretleri gerçekleştiriyor.

EN ANLAMLI ZİYARET

Bu kapsamda, Sosyal Gelişim Merkezi bünyesinde hizmet veren Yaşlılara Saygı Kulübü üyesi çocuklar ile 104 yaşındaki Cemile Tırpan ve 101 yaşındaki Hamide Sevgi’nin evleri ziyaret edildi. Gerçekleştirilen ziyaretler ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Yaşlı Hizmet Birimimiz tarafından Sakarya’da ikamet eden 100 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yönelik ev ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Sosyal Gelişim Merkezi bünyesinde hizmet veren Yaşlılara Saygı Kulübü üyesi miniklerin de katıldığı ev ziyaretleri ile toplumda yaşlılara yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen sosyal hizmetlerin devam edeceğini belirten Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek yaşam standartlarını daha da yükseltmek amacıyla çeşitli desteklerde bulunuyor, yaşlılarımız için özel ve önemli günlerde sosyal ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz ev ziyaretlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER