En önemli sorun işsizlik ve parasızlık

En önemli sorun işsizlik ve parasızlık

En önemli sorun  işsizlik ve parasızlık

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık parkında vatandaşlarla toplantı düzenleyerek belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi.


Taraklı'da en önemli sorunun işsizlik ve parasızlık olduğunu belirten Özkaraman, 'Bizden ekonomik durumu çok iyi olan belediyeler bile personeline maaş ödeyemezken, bizim personelimize hiç borcumuz yoktur' dedi. Belediye olarak hedeflerini anlatan Özkaraman, 'Beş ana hedefimiz Karagöl yaylası, termal su çıkarılması, meslek yüksek okulu, işsizlik için yatırım ve yolumuzun tamamlanmasıdır' dedi.
İlk akla gelen ilçe
Taraklı'da yapılan çalışmaları anlatan Özkaraman, 'Marmara'nın en büyük suni göleti olan Kayaboğazı göleti çalışmaları başladı ve hızlı bir şekilde devam ediyor. Ocak ayında termal su sondajı başlıyor. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Taraklı Meslek Yüksek Okulumuz faaliyete bağımsız olarak geçecektir. Yollarımız sıcak asfaltla kaplanmaktadır. Sakarya'da bütün yolları asfalt olan yayla yolu da asfalt olan tek ilçe Taraklıdır. Artık Taraklı'yı tanımayan yoktur. Kültür, restorasyon, tarihi evler denince Taraklı akla gelmektedir' dedi.
Rakiplere gönderme
Basın mensuplarının Taraklı'nın tanıtımında önemli bir görev aldığını vurgulayan Bakan Özkaraman, şunları söyledi: 'İddia ediyorum iki yıl sonra Taraklı'yı tanıyamayacaksınız. Attığımız temeller üzerine gövde görünmeye başlayınca göreceksiniz. Bu söylediğim siyasi bir söylev değildir. Mantar üretimi tesisleri tamamlandığında işsiz gençlerimiz kalmayacaktır. Hiçbir zaman ben yaptım düşüncesi içerisinde olmadım biz bir ekibiz. Taraklı'yı 30-40 yıl öncesine götürmek istiyoruz. Taraklı 30-40 yıl önce çok hareketli ticaret merkezi idi. Diğer partilerden Belediye Başkanı adayı olan arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.'

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE