ENGELSİZ KAFE İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI: SALI GÜNÜ AÇILIYOR

Engelsiz Kafe, Salı günü açılıyor. Başkan Toçoğlu, “Engelli gençlere iş olanağı sunarak, onları topluma kazandırma projesi adına örnek bir çalışmayı hayata geçirmiş olduk” dedi.

ENGELSİZ KAFE İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI: SALI GÜNÜ AÇILIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak hizmet veren binada inşa ettiği Engelsiz Kafe, Salı günü açılıyor. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki kafenin açılış töreni 13.00’da, Çark Caddesi Kafeler Sokak’taki hizmet binasında gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Engelsiz Kafe Projesi ile engelli kardeşlerimizin hem toplumsal yaşama adapte olmalarını hem de aile ekonomilerine katkı sağlayabilmelerini hedefledik. Yeni merkezimizde engelli vatandaşlarımız istihdam edilecek” şeklinde konuştu.
ÖRNEK ÇALIŞMA
Örnek bir çalışmayı hayata geçirdiklerine dikkat çeken Toçoğlu, “Engelli gençlere iş olanağı sunarak, onları topluma kazandırma projesi adına örnek bir çalışmayı hayata geçirmiş olduk. Şu anda kafemizdeki tadilat işlemlerinin tamamı sonlandı. Çevre düzenlemeleri ve peyzaj da projenin muhtevasına uygun olarak tamamlandı. Engelli kardeşlerimizin sosyal alanlarının genişleyecek olmasının yanı sıra, şehrimize de yeni bir buluşma noktası kazandırmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sakarya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE