Engin Özkoç'un Tank Palet iddiasına yanıt verdi

AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un "Tank Palet fabrikasında çalışan işçilerin parası TSK’ya bağlı ASFAT A.Ş. tarafından ödeniyor." iddiasına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Engin Özkoç'un Tank Palet iddiasına yanıt verdi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Tank Palet Fabrikasında çalışan işçilerin parası, BMC tarafından ödenmektedir. BMC, Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan ASFAT A.Ş.'ye parayı teslim etmekte, ASFAT A.Ş.' de bu parayı işçilere dağıtmaktadır. Yani işçilerin parasının BMC' nin cebinden çıktığı açıktır, nettir. Bu kadar net bir konuda bile, bu derece iddialı olmayı, iddialı olmanın ötesinde "Ben iddiamı ispatlayamazsam CHP Grup Başkanvekilliğinden istifa ederim" çıkışını anlamakta zorlanıyorum. Mesele, devletimizin resmi kayıtlarında net olduğuna göre, şimdi bu istifa çıkışı acaba ne olacak? Şunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, Tank Palet meselesi, katiyen CHP'lilerin anlattığı gibi değildir. Bu proje, Tank Palet Fabrikasının bitirilmesi değil, bilakis önünün daha da açılması projesidir. Bu proje ile Milli Tankımız yapılmak suretiyle hem Milli Savunma Bakanlığının tank ihtiyacı karşılanmış olacak ve hem de tüm dünyaya tank satma şansı bulmuş olacağız. Ayrıca Türk savunma sanayi, birçok yeni yerli ve milli proje ile de İnşallah buluşmuş olacak.” ifadesini kullandı.

Ne Olmuştu?

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak Habertürk ekranlarında dün akşam soruları yanıtladı. Canlı yayına telefonla bağlanan CHP'li Engin Özkoç "Tank Palet fabrikasında çalışan işçilerin parası TSK’ya bağlı ASFAT A.Ş. tarafından ödeniyor." iddiasında bulundu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyfi müslüm
Seyfi müslüm - 13 ay Önce

Engin özkoç’u sevmem ama
Bu ali ihsan yavuz’uda konusturmasınlar arkadaş
Bukadarmı itici bir adam olur

SIRADAKİ HABER