EPDK'DAN ENERJİ SEKTÖRÜ ÇALIŞTAYI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) dış paydaşları ile bir araya gelerek, sektörde EPDK’dan beklentileri tespit etmek için çalıştay düzenlendi.

EPDK'DAN ENERJİ SEKTÖRÜ ÇALIŞTAYI
banner24

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) dış paydaşları ile bir araya gelerek, sektörde EPDK’dan beklentileri öğrenmek üzere iletişim çalıştayı düzenledi.
EPDK İletişim Çalıştayında SEDAŞ’ı Regülasyon Direktörü Yeşim Meltem Şişli ile İş Geliştirme Müdürü Hasan Çelik temsil ettiler. EPDK’nın yeniden yapılandırılması sürecinde özel şirketlerin görüşlerinin alınması için Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) koordinasyonunda düzenlenen "EPDK Dış Paydaşlar İletişim Çalıştayı" açılış konuşmasında Başkan Mustafa Yılmaz, kurumun işleyişinin geliştirilmesi için sektörle iletişimin önemine işaret etti.
‘ÖVGÜ BEKLEMİYORUZ’
Yılmaz, “Özgüven sahibi olan kişiler ve kurumlar hiçbir zaman kendilerini sorgulamaktan kaçınmaz. Biz enerji sektöründen her zaman övgü beklemiyoruz, bizi eleştirmelerini ve ortaya çıkacak iletişimle yeni yeni kapıların açılmasını bekliyoruz." dedi. Yılmaz, “Enerji sektörünün ihtiyaçlarının daha iyi algılanması ve gelişimine yönelik düzenlemeler yapılabilmesinde kamu ve özel kesim arasındaki iletişim büyük önem taşıyor” dedi.
GENİŞ KATILIM
Elektrik Üretim, İletim ve Dağıtım şirketleri yanında, TEDAŞ, TETAŞ, TEİAŞ, BOTAŞ, (PETDER), Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol Ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS), Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PUİS), Enerji Ticaret Demeği (ETD) ve BP, İpragaz, Turkuaz Petrol, Shell Turcas, Tüpraş, Total, OPET, İGDAŞ, Cengiz Enerji, Başkentgaz, Akenerji, SEDAŞ, Aygaz, Kolin Gaz Grubu, Aksa, Bereket Enerji, Enerjisa, Kalyon Enerji, Limak Enerji, Türkerler Holding gibi şirketlerden temsilciler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21