ERBAŞ İCAZET TÖRENİNE KATILDI

Dün ilimize gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Vali Nayir’i ziyaretinin ardından 210 hafız için Sakarya Üniversitesi Camisi'nde düzenlenen Hafızlık İcazet Töreni'ne katıldı.

ERBAŞ İCAZET TÖRENİNE KATILDI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Nayir, kurumun kentteki faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra eğitimini tamamlayan 210 hafız için Sakarya Üniversitesi Camisi'nde düzenlenen Hafızlık İcazet Töreni'ne katılan Erbaş, burada yaptığı konuşmada, Kur'an-ı Kerim'in, dengesi bozulan dünyanın tekrar dengeye getirilmesi için gönderildiğini söyledi. Kuran'ın hayatın bütün boyutlarında kendisini gösterdiğini belirten Erbaş, "Medeniyetin mensupları olarak bizler, Kur'an-ı Kerim'e sarıldığımız ve onun ilkeleri prensipleri doğrultusunda yaşadığımız sürece Kur'an ile yücelmişiz, Kur'an'dan uzaklaştığımız zamanlarda da çökmüşüz madden ve manen." ifadelerini kullandı. 
GENÇLİK MERKEZİ AÇILIŞI
Kuran'ın Müslümanları koruduğunu dile getiren Erbaş, icazetlerini alan hafızlardan her birisinin birer hafız yetiştirmesini istedi. Daha sonra cuma namazını kıldıran Erbaş, namaz sonrası hafızlara icazet belgelerini takdim etti. Törene, Vali Nayir, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Müftüsü İhsan Açık ve vatandaşlar katıldı. 32 Evler Mahallesi'nde bir hayırsever tarafından bağışlanan arsa üzerine inşa edilen Serdivan Diyanet Gençlik Merkezinin açılışını da gerçekleştiren Erbaş, burada kurumun gençlik koordinatörleriyle sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort