Erenler'deki o caddede ilk kazma vuruldu

Erenler Hacıoğlu Mahallesi Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesi’nde yenileme çalışmaları kapsamında ilk kazma vuruldu.

Erenler'deki o caddede ilk kazma vuruldu

Erenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttükleri çalışmalar ile Hacıoğlu Mahallesinde bulunan Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesinde yenileme çalışmalarına başlandı. Halk dilinde ‘Hacıoğlu Caddesi’ olarakta bilinen Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesinde yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce teknik ekipten bilgi aldı. 
ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesi’nde başlayan çalışmalar ile ilgili açıklamada bulunan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, vatandaşların taleplerini gerçekleştirmek adına Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Hacıoğlu Mahallesi’nin en önemli ulaşım güzergâhı olan Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesi’nde yenileme çalışmalarına başladıklarını ifade ederek, “Yenileme çalışmaları kapsamında yağmur suyu hatları, mevcut alanlarda yol genişletme çalışmaları ve tretuvar yenilemeleri  ile caddenin tamamı asfaltlanarak cadde yeni yüzüne kavuşmuş olacak” diyerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR
Çalışmaların koordineli bir şekilde hızla devam edeceğini belirten Başkan Kılıç konuşmasının devamında, “Büyükşehir Belediyemiz’in desteği ile başlatılan çalışmalarımız hız kaybetmeden devam edecek. Amacımız vatandaşlarımızın talep ve görüşleri doğrultusunda yaşam kalitesini yükselterek daha yaşanılır bir Erenler’i halkımızın hizmetine sunmak. Başlattığımız cadde yenileme çalışmasında bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyor, çalışmaların Erenler’imize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek çalışan ekiplere kolaylıklar diledi.
“HAYIRLI OLSUN”
Hacıoğlu mahallesinde yürütülen Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesinde başlatılan çalışmaları yakından takip ettiğini dile getiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise, “Erenler Belediyemiz ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar ve  hemşehrilerimizin bizlere  ilettiği talepler doğrultusunda ulaşımın yoğun olarak sağlandığı Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesi’ni vatandaşlarımıza yakışır hale getiriyoruz” dedi.
‘HAYIRLI OLSUN’
Başkan Yüce, “Yenileme çalışmaları Erenler Belediyemiz’in iş birliğinde an itibari ile başladı. Çalışmalar tamamlandığında hemşehrilerimiz temiz, sağlıklı ve konforlu bir caddeye kavuşacak. Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesi Erenler’in imamesidir. Caddemizde çalışmalar  inşallah en kısa sürede tamamlanacak” dedi.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE