Erenler Esnaf Koop'ta yeni başkan Tükenmez

Erenler Esnaf Koop'ta yeni başkan Tükenmez

Erenler Esnaf Koop'ta yeni başkan Tükenmez

Erenler Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi'nin dün gerçekleştirilen 23. Olağan Genel Kurulu'nda tek aday olan Sebahattin Tükenmez açık oylama ile başkanlığa seçildi.

Kongre ertelenmişti
13 Nisan 2008'de yapılması gereken, ancak üyelerin ilgi göstermemesi ve salonunu küçük olması nedeniyle ertelenen S.S. Erenler Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi'nin 23. Olağan Genel kurulu dün Funda Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Bin 600 üyesi bulunan kooperatifin dünkü kongresine 26 yıldan bu yana kooperatifte müdürlük dahil çeşitli kademelerde görev yapan Sebahattin Tükenmez tek aday olarak girdi. Tükenmez, yapılan açık oylama ile başkanlığa seçildi.
200 ortak katıldı
Kongrenin divan başkanlığını Sakarya Doğu Marmara Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği (SESKOB) Başkanı Osman Akça yaptı. Genel Kurula, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, SESOB'a bağlı oda başkanları, kooperatif başkanları, Halk Bankası Adapazarı Şube Müdürü Cafer Düğün, 200'e yakın Erenler Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı katıldı. Emniyet Müdürlüğü ekipleri salon dışında geniş güvenlik önlemleri aldı.
Bin YTL zarar açıklandı
Kongrede 2007 yılı gelir ve gider hesapları okunarak kabul edildi. 2007 yılı gelirinin 236 bin YTL, giderinin ise 237 bin YTL olduğu belirtilerek, kooperatifin bu yılı bin YTL zararla kapattığı açıklandı. Kooperatifin ortaklarından alacağının ise 360 bin YTL olduğu belirtildi. Genel kurulda ayrıca Tığcılar Mahallesi'nde bulunan bir arsanın 10 bin YTL'den, Semerciler'de bulunan bir arsadaki hakkının metrekaresinin 200 YTL'den ve Serdivan'da bulunan bir arsanın da 25 bin YTL'den satışı için yeni yönetime tam yetki verildi.
Eski yönetim mahkemelik
1.5 yıl önce başkanlık görevinden alınan ve ertelenen kongrede tekrar aday olan Cengiz Ali Özdemir, Muharrem Demir ve Nazmi Başer müfettiş raporu ile kooperatife borcu bulunduğundan haklarından açılan kamu davası nedeni ile dün yapılan kongrede aday olamadı. 2007 döneminde başkanlık görevini yürüten Orhan Uzun ve yönetici Demir Zafer hakkında da kamu davası açılmasına rağmen yeni yönetiminde bu ikili yer aldı. Yeni yönetim kurulu ayrıca kamu davası açılan Cengiz Ali Özdemir, Muharrem Demir ve Nazmi Başer hakkında azli veya devamı hakkında kararını verecek.
'Zor bir görev'
Açık oylama usulü ile yapılan seçimlerde Erenler Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı'na 4 yıllığına Sebahattin Tükenmez getirildi. Tükenmez'in yönetimi ise şu isimlerden oluşuyor: Yaşar Özbahçeli, Mustafa Şimşek, Orhan Uzun, Hüseyin Tarhanacı, Demir Zafer ve İsmet Gündüz. 2 yıllık denetleme kuruluna ise Hüsnü Kalkan, Ömür Çeçen ve Arif Biçimli getirildi. Yeni Başkan Tükenmez ise yaptığı konuşmada kendisine destek veren tüm herkese teşekkür ederek, ' 26 yıl boyunca müdürlük yaptığın kooperatifin başkanı oldum. Zor bir görev üstlendik. Allah yolumuzu açık etsin' dedi. Kongrenin sorunsuz geçmesi ise kooperatif yönetimlerini çok derece memnun etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE