ERGUN ATALAY: BİR YERDEN BAŞLAMALI

Demiryol-İş Sendikası’nın bayramlaşma programına katılan Türk-İş Genel Başkanı Atalay, emeklilikte yaşa takılan 500 binin üzerinde işçinin bulunduğunu dile getirerek “Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili bir yerden başlamak gerek” dedi

ERGUN ATALAY: BİR YERDEN BAŞLAMALI

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Sakarya Türk-İş İl Temsilciliğince Demiryol-İş Sendikası eğitim salonunda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Bayramlaşma programına RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, sendika temsilcileri ve işçiler de katıldı.
BAYRAM KUTLAMASI
Atalay, tüm Müslümanların bayramını kutlayarak güncel konularla ilgili açıklama yaptı., Avrupa'da Türkiye'yi kötüleyenlerin itibar gördüğünü, bunu yapan bazı siyasilerin ve kitle örgütlerinin olduğunu dile getiren Atalay, "Bunu yapanları biliyoruz yüzlerine de bunu söylüyoruz. 'Bir problem varsa bu ülkede konuşalım, dışarı gittiğimiz zaman ülkenin aleyhinde bir şey söylemek vatan hainliğiyle eşdeğerdir.' diye her yerde söylüyorum. Burada bir kez daha ifade ediyorum. Şu anda denizlerimizde yabancı devletlerin iki yüze yakın savaş gemisi var. Buradan siyasilere seslenmek istiyorum; zaman geç olmadan Samsun'daki verdikleri görüntüleri devam ettirmek durumundalar, yoksa yarın çok geç olur."
500 BİN İŞÇİMİZ VAR
Atalay, emeklilikte yaşa takılan 500 binin üzerinde işçinin bulunduğunu dile getirerek bu sorunun çözümü için çalışma yapılmasını istedi. Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili bir yerden başlamak gerektiğini vurgulayan Atalay, şunları kaydetti: "Önümüze bir de kıdem tazminatı geliyor her sene her sene bir kıdem. Şimdi bunlar iki üç aydır konuşulmuyor, seçimlerden sonra inşallah olumsuz bir tablo önümüze gelmez. Ben olumsuz bir tablo geleceğini düşünmüyorum. Bu şekliyle biz razıyız, memnunuz bu şekli muhafaza edilmek şartıyla almayanlarla ilgili bir çalışma yapılırsa Türk-İş olarak katkı sağlarız ama aksi bir şey yapılırsa bir kez daha ifade ediyorum kıdem tazminatımız bizim son kalemiz, kızımızın çeyiz parası, oğlumuzun düğün parası diye her yerde ifade ediyorum çünkü başka kaybedecek bir şeyimiz yok. Onun için kıdem tazminatıyla ilgili olumsuz bir şey yapılmaz diye umut ediyorum." 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER