ERGÜN ATALAY, İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN SÖZ VERDİ: ÜNİVERSİTE BENİM İŞİM

Sakarya’nın değeri Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’da SAÜ fahri doktora diploması verdi. Atalay diploma töreninde ikinci üniversite için “ Benim işim” dedi

ERGÜN ATALAY, İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN SÖZ VERDİ: ÜNİVERSİTE BENİM İŞİM

FAHRİ DOKTORA
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay’a, Sakarya Üniversitesi Senatosu tarafından fahri doktora unvanı verildi. Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın yanı sıra sendika başkanları ve STK temsilcileri de katıldı.

ÜNİVERSİTE SÖZÜ
Törende konuşan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, şehre ikinci üniversite sözü verdi. Atalay, “Görevlerimizi bitirmeden bu vilayete ikinci üniversiteyi kazandırırız. Bu benim işim. Allah izin verirse Cumartesi günü Cumhurbaşkanımızla birlikte yolculuk yapacağız ve oraya götüreceğim ilk proje bu olacaktır. Sizlere bunun sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay’a, Sakarya Üniversitesi Senatosu tarafından fahri doktora unvanı verildi. Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SESOB Başkanı Hasan Alişan, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, TÜRK İŞ’e bağlı sendikaların başkan ve üyeleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
OKUMA ORANI
Törende konuşan TÜRK- İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, “Bundan 25 sene önce okuma oranında işçiler olarak yalnızca yüzde 1’dik ancak şimdi yapılan araştırmalarda işçilerimizin çocuklarının üniversite okuma oranı yüzde 27 oldu. Bize bu kadarı yetmez, yeni hedefimiz okuma oranını yüzde 90 yapmak. İşçilerin ekonomik durumunun düzeltmek görevi sendikalarındır, sivil toplum örgütlerinindir. Sendikalar ve STK’lar temsil ettiği insanların kendi ailesi gibi görmelidir. Ben ve benim çalışma arkadaşlarım duruma böyle bakıyor, sendikalar öyle bakıyor. Gittikleri yerde çocuklarla ilgili yatırımlar, çalışmalar yapıyor. yurt yapıyor. TÜRK-İŞ olarak 30’un üzerinde okul yaptı” ifadelerini kullandı.
2. ÜNİVERSİTE
Konuşmasında Sakarya’ya ikinci üniversite sözünü veren TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay, “Sakarya’nın bütün değerleri burada, bu toplantıda. Bu dönemli görevlerimizi bitirmeden bu vilayete ikinci üniversiteyi kazandırırız. Bu benim işim, Allah izin verirse Cumartesi günü Cumhurbaşkanımızla birlikte yolculuk yapacağız ve oraya götüreceğim ilk proje bu olacaktır. Sizlere bunun sözünü veriyorum” şeklinde konuştu. Atalay sözlerini şöyle sürdürdü: Ben Türkiye’de doğduğum içinde, Sakaryalı olduğum içinde gurur duyuyor ve şükür ediyorum. Yıllardır Ankara’dayım ve çocuklarım beni belki de ilk kez televizyon karşısından değil canlı olarak bu salonda izliyorlar. Burada olmak ve böyle bir ünvana sahip olmak benim için çok büyük bir onur ve gurur kaynağıdır”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE