Erkek Sevgi Evleri tamamlanıyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hizmette dönüşüm programı kapsamında yapımına devam edilen Erkek Sevgi Evleri, Ekim ayı sonunda tamamlanacak. Proje, bakanlığın hedeflediği tarihten önce bitirilmiş olacak.

Erkek Sevgi Evleri tamamlanıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından korunmaya ve bakıma muhtaç çocukların ev ortamına yakın koşullarda yaşaması ve sosyal ortamda yetiştirilmeleri amacıyla başlatılan “Hizmette Dönüşüm Projesi” kapsamında, ilimizde devam eden çalışmaların sonuna gelindi. Bakanlığın 2015 yılını hedef olarak belirlediği projede, ilimizde bulunan yetiştirme yurtlarının tümü Çocuk ve Sevgi Evleri’ne dönüştürülecek. Dönüşümle ilgili harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, proje kapsamında Arifiye’deki ve Karaman’daki çocuk yuvaları kapatarak, buradaki çocukları inşası tamamlanan Çocuk Evleri’ne yerleştirmişti.
5 DUBLEKS OLACAK
Projeyle ilgili devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak, çocuk evleri dönüşümünün bittiğini söyleyerek Camili’deki Erkek Sevgi Evleri’nin bitmesiyle birlikte, hizmette dönüşüm programını tamamlayacaklarını ifade etti.5 dubleks olarak inşası devam eden Erkek Sevgi Evleri hakkında bilgilendirmede bulunan Toprak, “İlimizdeki dönüşüm programı bakanlığımız tarafından belirtilen tarihten de önce bitecek. Erkek Sevgi evlerimizin inşaatı inşallah Ekim ayı sonunda tamamlanacak. Buradaki evlerimizin her birinde 10’ar çocuğumuz kalacak” diyerek yılsonundan itibaren ilimizde yetiştirme yurdu kalmayacağını ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER