Esnaf o görüntüye kızıp, böyle tepki verdi

Katlı Pazaryeri arkasındaki Sakarya Park AVM’nin hemen yanında bulunan seyyar satıcılara esnaf isyan etti. Seyyar satıcıların haksız rekabet yarattığını söyleyen esnaf, bununla ile ilgili yaptırım uygulanması için yetkililere seslendi.

Esnaf o görüntüye kızıp, böyle tepki verdi

sakaryayenihaber.com - Serkan ÖZAY

Seyyar satıcılara tepki göstermek için tezgahlarını yollara taşıyan esnaf, “Biz içerde işçi çalıştırıyoruz ve vergi ödüyoruz. Seyyarlar buraya gelip kafasına göre tezgâh açıyor. Yetkililer bir şey yapmıyor. Bundan sonra her gün burada tezgâh açacağız. Yetkililer bir şey yapmıyorsa biz de burada tezgâh açarak düzeni sağlarız” ifadelerini kullandı.

‘ESNAF OLARAK MAĞDURUZ’

Yetkililerin bir an önce harekete geçmesini isteyen esnaf, “Bu sıkıntıyı belediyenin çözmesi gerek. Katlı Pazar esnafı olarak mağduruz. Bizim de çoluğumuz çocuğumuz, geçindirmemiz gereken bir ailemiz var. Burada haksızlık ve adaletsizlik var. Esnaf olarak sesimizi duysunlar istiyoruz. Zabıta ve Büyükşehir Belediyesi’ne pek çok kez sıkıntımızı dile getirdik, bir şey yapmıyorlar. Rızkımız engelleniyor, sesimizi duymuyorlar ne belediyeden ne siyasilerden bir yardım görmedik. Bu seyyar satıcılar rızkımıza engel oluyor” şeklinde konuştu.

  

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 10:42
banner3
YORUM EKLE