“Esnaflar dilenci değil”

Pazarların kapatılmasıyla esnafların zor durumda bırakıldığını söyleyen Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, “Esnafa destek çıkılması gerekirken köstek çıkılıyor” diye konuştu. 

“Esnaflar dilenci değil”

KREDİ İSTEMİYORUZ
Hıfzıssıhha kurulunun ilimizde kolayı seçtiğini belirten Başkan Kabacan, “Pazarcı esnaflarımız 3 bin metrekare ile 10 bin metrekare arasında değişen alanlarda çalışıyor. Bu mesafede kurduğumuz pazarları, ‘sağlıksız ve çok yoğunluk oluyor’ diye kapatıyorlar” dedi. Esnafların devlet tarafından 25 bin TL olan yardım kredisini istemediğini dile getiren Başkan Kabacan, “Esnaflarımız yardım istemiyor. Biz esnaf olarak dilenci değiliz. Kimsenin sadakasına ihtiyacımız yok. Biz küçük esnaflar olarak kendi yağımızda kavruluyoruz. Kimse bize kredi vermesin, bizim çalışma alanlarımız temizlensin biz kendi paramızı kendimiz kazanırız” dedi.
KÖSTEK OLUNUYOR
“Esnafa destek çıkılması gerekirken köstek çıkılıyor” diyen Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, “Bütün küçük esnaf yok sayılıyor. Bu böyle olmaz, bu çok sağlıksız ve mantıksız bir durum. Sağlık Kurulu inşallah bunu tekrar gündeme alır. Kapatmak yerine eksikleri bize söylesinler biz o eksikleri gideririz. Bizi kapatmak kolay. Özellikle belirtmek istiyorum ki kurul kolay yolu seçti. Karaman, Camili ve Korucuk Mahalleri’nde 100 bin insan yaşıyor. Bu insanlar da pazarcılar da bu anlamda mağdur ediliyor. Bizim pazarlarımız şu anda kapatıldı” dedi. Şevval Geçin 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 12:19
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
OSMAN NURİ YAZICI
OSMAN NURİ YAZICI - 10 ay Önce

Bizler halk olarak pazar yerinden alış veriş yapmak istiyoruz