Esnaftan çağrı: 'Çark Caddesi büyüsün'

Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği (CADDER), Çark Kışlası, yıkılan lojman ve İmam Hatip arazisi, Atatürk Lisesi ile Nuri Bayar Ortaokulu’nun yerlerinin Çark Caddesi’nin devamı olarak yeni bir çarşı olarak planlanmasını önerdi 

Esnaftan çağrı: 'Çark Caddesi büyüsün'

EN BÜYÜK MARKA 
Kısa adı CADDER olan Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği düzenlediği basın toplantısında çok tartışılacak bir öneride bulundu. Dernek Başkanı Kemal Burgaç, Çark Caddesi’nin Sakarya’nın en büyük markası olduğunu belirtirken bu markayı büyütmek adına bir öneride bulundu. 
YENİ BİR ÇARŞI 
Burgaç iki okul yapılmak üzere yıkılan askeri lojman ve İmam Hatip Lisesi arazileri, Çark Kışla arazisi ve Atatürk Lisesi ile Nuri Bayar Ortaokulu arazilerinin, Çark Caddesi’yle bütünleşecek bir çarşı olarak planlanmasını önerirken, karşılığında, arazilerin rayiç bedelleri üzerinden okul yapılabileceğini bildirdi. 
TİCARET MERKEZİ 
Bu önerileriyle hem Adapazarı ve Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir kazanç elde edebileceğini, hem de Sakarya’nın okul sorununun önemli ölçüde çözülebileceğini ifade eden CADDER Başkanı Burgaç “Eğer bu proje hayata geçerse, Adapazarı, yeniden bölgenin ticaret merkezi olabilir” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
9. Köy
9. Köy - 1 yıl Önce

BEYOĞLU belediyesinin aklına gelmeyen müthiş bir proje. Galatasaray lisesi içinde aynı formül uygulanabilir.
Tabi her şey rant değil mi?

hakan
hakan - 1 yıl Önce

bence farklı bir yerde çarşı yapılmalı şehirde hareketlilik yayılmalı

SIRADAKİ HABER