Evlerine kavuşacaklar

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için, Korucuk Mahallesinde konutların teslim işlemleri bu gün başlıyor.

Evlerine kavuşacaklar

TOKİ ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Müdürlüğü tarafından Korucuk Mahallesinde yaptırılan ve geçenhafta içinde 1544 kişi arasından çekilen kurayla sahipleri belirlenen konutların teslim işlemleri bugün başlıyor. Yapılan 402 konuttan 186’tanesi, deprem sonrası kurulan Dernekkırı ve Alancuma Prefabrik konutlarında oturanlara, geri kalan konutlarda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma VakfıMütevelli Heyetince tespit edilen vatandaşlar arasından kurayla belirlenen vatandaşlara tahsis edilmişti.
SÖZLEŞME
Kura sonucu hak sahipliği kazanan vatandaşlara bir ay içinde konutları teslim edilmesi planlanırken, hak sahiplerinin işlemleri için Sosyal Yardımlar Müdürlüğüne başvuruda bulunması gerekiyor. Bu gün başlayacak başvurularda kura sonucu isimleri belirlenen vatandaşların, Tapudan üzerlerinde herhangi bir mülkün bulunmadığının gösterir belge ve nüfus kağıtlarıyla müdürlüğe başvurarak sözleşme imzalamaları gerekiyor. Ayda 130 TL taksitle geri ödemesi yapılacak konutların anahtarlarının ise Çarşamba gününden itibaren verilmesi bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER