EYÜP ALEMDAR'DAN VERGİDE ADALET ÇAĞRISI

Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) Sakarya Şubesi Genel kurulu yapıldı. Genel Başkanı Eyüp Alemdar, " Vergide adaleti sağlamak için az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmalıdır" dedi.

EYÜP ALEMDAR'DAN VERGİDE ADALET ÇAĞRISI

Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikasının Sakarya Şubesi'nce Serdivan Belediyesi konferans salonunda düzenlenen 13. Olağan Genel Kurul'da konuşan Alemdar, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ancak hiçbir zaman umutsuz olmadıklarını çünkü milletin bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde aşacağına inandıklarını söyledi.
15 TEMMUZ
Alemdar, ülkenin geçen yıl 15 Temmuz'da büyük bir badire atlattığını, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) yuvalanmış bir terör örgütü ve onun sivil uzantılarının hain darbe girişimini yaşadığını anımsatarak, "Allah'a şükrediyoruz ki bu girişim, kahraman milletimiz sayesinde başarılı olamadı. Bütün bu yaşadıklarımızın ardından dileğimiz, ülkemizde huzur ve istikrarın tam anlamıyla sağlanmasıdır. Allah, bize bir daha böyle karanlık günler göstermesin." diye konuştu.
TAŞERON İŞÇİLER
İşsizlik ve kayıt dışı istihdamın ülkede her geçen gün arttığını öne süren Eyüp Alemdar, taşeron ve geçici işçilerin uzun zamandır kadro beklediğini kaydetti. Hükümetin bu konuda işçilere kadro sözü verdiğini hatırlatan Alemdar, "Bundan büyük mutluluk duyuyoruz ancak biz bu arkadaşlarımızın kamu işçisi sıfatı ile istihdam edilmelerini talep ediyoruz." Dedi. Yaşadıkları en önemli sorunlardan birinin de vergide yaşanan adaletsizlik olduğunu dile getiren Alemdar, şöyle konuştu:VERGİ KARMAŞASI
"Bu ülkede ne yazık ki asgari ücretli, oransal olarak bir kısım kuyumcudan, bir kısım doktordan, müteahhitten daha fazla vergi veriyor. Oysa bildiğiniz gibi anayasamızın 73. maddesine göre kamu giderlerini karşılamak üzere herkes mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Bu nedenle vergide adaleti sağlamak için az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmalıdır. Böylece de vergi adaleti sağlanmış olur." Öte yandan genel kurula tek listeyle giren sendikanın mevcut şube başkanı Şevket Ulusinan, güven tazeledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER