'Faciada ölü sayısı fazla' iddialarına cevap geldi

AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Cuma günü Hendek’te havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili son durumu sosyal medya hesabından paylaştı.

'Faciada ölü sayısı fazla' iddialarına cevap geldi

Yaptığı paylaşımda tüm bilgilerin şeffaf bir şekilde paylaşıldığını vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’un paylaşımları şöyle;


 1) Sakarya Hendek İlçemizde meydana gelen patlamada; 4 kişi hayatını kaybetmiştir.  3 kişi henüz bulunamamıştır. 114 kişi yaralı olarak hastaneye müracaat etmiş, biri yoğun bakımda olmak üzere 4 kişi de halen tedavi görmektedir. Kalan tüm hastalarımız taburcu edilmiştir.


 2) İlk gün ağır yanık sebebiyle İstanbul'a, parmak kopması sebebiyle Kocaeli'ne sevk edilen hastalarımızın da tedavisi devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.


 3) Bu elim kaza olur olmaz olay yerine intikal ettik. Gerçekten bir CAN daha kurtarmak için herkesin nasıl çırpındığına şahit olduk. Sayın Cumhurbaşkanımız, ilk andan itibaren yaşanan elim hadiseyle anbean ilgilendi. Devletimizin tüm imkânları adeta seferber edildi.


 4) Olayın hemen akabinde 3 bakanımız (İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Zehra Zümrüt Selçuk) olay yerine intikal ederek eşgüdüm halinde çalışmanın en güzel örneğini ortaya koydular.


 5) Tarım Bakanımız, Orman Genel Müdürlüğüne bağlı 1 uçak, 2 helikopter ve 15 arazözü takviye olarak derhal bölgeye gönderdi. AFAD, UMKE, 112, İtfaiye Teşkilatı ile başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Hendek belediyemiz ve diğer kurumlar tüm imkânlarını seferber etti.


 6) Emniyet ve Güvenlik birimleri ile başsavcılık ilk andan itibaren büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Elim olayla ilgili, tüm ayrıntılar irdeleniyor, adli ve idari soruşturmalar titizlikle yürütülüyor.


 7) Dün de kimliği belli olan ve defin işlemleri tamamlanan elim kaza sebebiyle vefat etmiş iki kişinin cenazesine katılmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu ile İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı şehrimize geldiler.


 8) Bu somut ve net tabloya rağmen, olayları çarpıtmak için uğraş vererek, sanki daha fazla ölü var da saklanıyor gibi bir intiba oluşturmaya çalışanlar da oldu. Bunu da acılı bir ailenin olayın sıcaklığı ile verdiği ancak sonradan geri aldığı demeç üzerinden yapmaya çalıştılar.


 9) Devletimizin tüm imkânlarının seferber edildiği, herkesin "ben ne yapabilirim" anlayışı içinde olay yerine koştuğu ve an be an tüm bilgilerin şeffaf bir şekilde paylaşıldığı bir atmosferde sorumsuzca yayın yapan ve açıklamalarda bulunanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz.


 10) Bizi bir an bile yalnız bırakmayan Sayın Cumhurbaşkanımızdan, bakanlarımızdan ve ilgili herkesten Allah razı olsun. Bir kez daha ölülerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Rabbim bir daha böyle elim kazalar bizlere yaşatmasın.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 20:37
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 7 ay Önce

Sen kim açıklama yapmak kim. Eğer seçimlerde gene den orada olursan hayatımda ilk kez Tayyibe oy vermeyeceğim.

..
.. - 7 ay Önce

Sadece ilk 2 madde haber ile ilgili, diğer maddeler seçim çalışması gibi olmuş. Yaralılarımıza tekrardan geçmiş olsun, vefat edenlere Rabbim rahmeti ile muamele etsin inşAllah, ailelerine sabır diliyorum.

Ayşe Sarı
Ayşe Sarı - 7 ay Önce

Ben adapazarinda çalışıyorum bizim fabrika yıkılacakti patlamanın şiddetinden ve gerçekten yalan bende inanmıyorum çünkü zenginin devlet var arkasında medya doğruyu söyleyemez ben çok yanan gördüm bit hafta yaşıyor ancak yananlar üç yıl çalıştım geyvede varken fabrika 2006 2009 yılları arasında sonra ınsanın psikolojisi bozuluyor patlama ve ölenlerden tazminatsız çıkış veriliyor bana ve benim bildiklerim hep öyle oldu

Vedat çetinkala
Vedat çetinkala - 7 ay Önce

Devletimize Allah zeval vermesin çok acı bir olaydı ama bayraktepe de verilen moral yemegi hiç hoş degildi