Faciada son gelişme! Kayıplar bulundu mu?

Hendek'te yaşanan havai fişek fabrikasında ölen 4 kişinin kimliği tespit edildi. Kayıp 3 kişinin arama çalışmaları sürerken, yanan alanda bulunan parçalar DNA tespiti için Adli Tıp'a gönderildi

Faciada son gelişme! Kayıplar bulundu mu?


sakaryayenihaber.com- Azim ÇELİK'in haberi

FACİADA 3'ÜNCÜ GÜN
Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yukarıçalıca mevkisindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen ve yaklaşık 50 kilometre uzaklıktan, kentin birçok noktasından duyulan patlamanın ikinci gününde bölgede, UMKE, AFAD, polis, jandarma, sağlık ve itfaiye ekipleri çalışma yürütüyor.

FABRİKA ALANINDA SON DURUM
Arama kurtarma ekipleri ve Adli Tıp görevlileri, yanan fabrika sahasında yapılan aramalarda bazı bulgulara rastladı. Kayıpların bulunması için sürüdürülen çalışmada bulunan parçalar DNA tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. İnceleme sonucunda örneklerin kayıp kişilerle eşleşip eşleşmediği tespiti yapılacak.

SON DURUM NE?
Yukarıçalıca bölgesinde yaklaşık 15 dönüm üzerine kurulu havai fişek fabrikasında önceki gün saat 11.15'te meydana gelen ve kentin birçok noktasından duyulan patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış, 3 kişinin de kayıp olduğu bildirilmişti. Faciada ölen Muhammet Çanakçı, Halis Yılmaz, Havva Çelik ve Selahattin Tepeçınar'ın kimliği tespit edilmişti. Kayıp 3 kişiden ise hala haber yok.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 18:41
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sa
Sa - 7 ay Önce

Serdar , Abdullah diye çalışanlar vardı o çukurun oluştuğu yerlerde çalışan. Inşa Allah onlar sağ salimlerdir.