Facianın yaşandığı ilçede havai fişek kullandılar, "Acımız tazelendi"

Hendek’te yeni yılın ilk dakikalarında atılan havai fişekler tepkilere neden oldu.

Facianın yaşandığı ilçede havai fişek kullandılar, "Acımız tazelendi"

Hendek’te yeni yılın ilk dakikalarını kutlamak isteyen kişi ya da kişiler tarafından yasak olmasına rağmen atılan havai fişekler acıların tazelenmesine sebep olurken Vatandaşlar tarafından da tepkiye neden oldu.

Hendek’te bulunan bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 127 Vatandaşımız ise yaralanmıştı. Ardından havai fişeklerin imhası sırasında da havai fişekleri taşıyan kamyonun patlaması sonucu 3 askerimiz Şehit olmuş, 8 kişi de yaralanmıştı.

Yasaklanmıştı

Yaşananların ardından “Havai fişek eğlence değil, Hendek için unutmayacağımız acıların adıdır. Vefat eden işçilerimizi, Şehitlerimizi ve yaralı olan Vatandaşlarımızı unutmamalıyız” ifadeleri ile Sakarya geneli ve Hendek’te havai fişek kullanımı yasaklanmıştı. Fakat yeni yılın ilk dakikalarında yasak olmasına rağmen havai fişek atılarak kutlama yapılması tepkiye neden oldu.

Havai fişekler acıları tazeledi

Yeni yıla girilmesi ile birlikte İlçemizin çeşitli noktalarında yapılan havai fişekli kutlamalara Hendekli Vatandaşlar tepki gösterirken, gecenin sessizliğini bozan havai fişekler acıların tazelenmesine neden oldu.

Hendek'te yasak kararına rağmen İlçede yeni yıla girilirken atılan havai fişekler Hendek Polisini alarma geçirdi. Havai fişek atılması ve kutlama yapılmasının yasak olduğu saatlerde atılan havai fişekler için Hendek Polisinin inceleme başlattığı öğrenilirken, havai fişekli kutlama yapan kişi ya da kişilerin tespit edilmesi için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Mehmet KAVİS

banner3
YORUM EKLE