FAİK TUNAY EKREM İMAMOĞLU'NU DESTEKLEYECEK

BİR DÖNEM CHP'DE VEKİLLİK YAPTIKTAN SONRA İSTİFA EDEN, SAKARYALI SİYASETÇİ FAİK TUNAY, YENİLENECEK İSTANBUL SEÇİMLERİNDE CHP ADAYI EKREM İMAMOĞLU'NU DESTEKLEME KARARI ALDI. FAİK TUNAY BU KARARINI ŞU AÇIKLAMAYLA DUYURDU

FAİK TUNAY EKREM İMAMOĞLU'NU DESTEKLEYECEK
20 yıldır aktif siyasetin içindeyim, hep objektif olmaya gayret ettim‬, CHP İstanbul Milletvekili olarak TBMM’de bulunduğum dönemde de kendi partisini inandığı doğrularla, parti menfaatleri için  cesaretle eleştirebilen az sayıdaki insanlardan birisiydim, sadece bir dönem milletvekilliği yapmış olmama rağmen kamuoyu bu yönümle de beni iyi bilir, iyi tanır.
 
Genç yaşta hem merkez sağ olan Anavatan Partisi’ni hem de sol olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni gördüm. Farklılıklar benim için en büyük zenginliktir.
 
CHP’den Nisan 2016’da istifa ettim, kimseyle kavga etmedim, Allah herkesin yolunu açık etsin      diyerek medeni bir şekilde ayrıldım. Partisinden ayrılıp eski partisini rakip mahallenin televizyon kanallarında eleştirenlerden olmadım.
Hiçbir beklentim yok, tekrar dönmek gibi bir niyetim yok, merak edenlere cevabı şimdiden vereyim.   
 
İstanbul seçimleri için YSK’nın takındığı tavır gerçekten şaşırtıcı. Kararı AK Parti  temsilcisi twitter             hesabından duyurdu,YSK başkanı saatlerce kameralar önüne çıkmadı bile.
 
Sandık sorumluları madem çürük, sorunlu o zaman daha önceki seçimlerde şaibeli olmaz mı ? Aynı sorumlular daha önce de görev almadılar mı? Sadece büyükşehir seçimini iptal edip, ilçe seçimlerini iptal etmemek nasıl açıklanacak? Cevap bekleyen çok soru var.
 
 Sayın İmamoğlu’na haksızlık yapıldı, ve kendisi mağdur oldu,vicdan sahibi AK Partili dostlar bunu söylüyor ve bu gerçeği kabul ediyor.
 
AK Parti içinde bu gerçeği kabul etmeyen bir grup aslında partilerine ve ülkeye kötülük yapıyorlar.
 
Haksızlıklar karşısında susmak adamlık değildir, haksızlığa uğrayan kim olursa olsun hep yanında oldum, bugün de Ekrem İmamoğlu haksızlığa uğradı..elbette onun yanında olacağım. Mesele daima doğrudan yana ve adil olabilmek.
 
AK Partili dostlara soruyorum? 
 
Nerede kaldı 2002 ruhu? 
 
Herkesi kucaklayan,herkese el açan bir partiden,kendinden olmayan herkese hain diyen,herkesi ötekileştiren bir partiye nasıl gelindi? 
 
23 Haziran günü eski bir Milletvekili ve sade bir vatandaş olarak demokrasimizin kazanması için oyumu kullanacağım.
 
Faik Tunay 
24. Dönem İstanbul Milletvekili 
Yeni Siyaset Platformu Başkanı
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER