FAKİRDEN KESİN BİZE FABRİKA YAPIN

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin ortak akıl toplantısı sonrasında yayınlanan ortak bildiride, devletin yoksullara yaptığı sosyal yardımları kesmesi ve sanayice 120 ay taksitle fabrika yapması istendi

FAKİRDEN KESİN   BİZE FABRİKA YAPIN

SANAYİCİNİN ORTAK AKIL TOPLANTISI
Turkishtime ve Halkbank’ın organize sanayi bölgelerinde düzenlediği “Ortak Akıl Toplantıları”nın on üçüncüsü, Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde (SOSB) gerçekleşti. Prof. Dr. Ercan Gegez'in moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda, bölge sanayicileri ile SOSB'un potansiyelleri ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı. 

DEĞİŞEN REKABET KOŞULLARI İÇİN
SOSB Ortak Akıl Toplantısı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe, Halkbank KOBİ Pazarlama Daire Başkanı Hakan Başaran, Turkishtime Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Özkan yönetiminde gerçekleşti ve OSB’de yatırımı bulunan sanayiciler katıldı. Toplantıda hızla değişen rekabet koşullarında OSB’nin gücünü koruyabilmesi ve potansiyellerini ortaya koyabilmesi için 10 maddede görüş birliğine varıldı.

YEŞİL KARTLININ DESTEĞİNİ KESİN
Toplantıya katılan sanayicilerin ortak görüşü olarak, bir basın bülteniyle açıklanan deklarasyonun ikinci maddesinde sanayinin en büyük sorunun eleman sorunu olduğu belirtilerek “Sorunun temelinde 22 milyon 500 bin kişiye destek verilmesi yatıyor. Bunun 7,5 milyonu yeşil kartlı. Devletin bu destekleri kesmesi ve herkesi üretime yönlendirmesi gerekiyor” ifadelerine yer verildi.

BİZE 120 AY VADELİ FABRİKA YAPIN
Günümüzde Sakarya’da 1000 metrekare kiralık yer bulunamazken  yüzlerce ev bulunabildiği ifade edilen açıklamanın 10’ucu maddesinde  ise “TOKİ’nin sanayicilere de en az 120 ay vadeli fabrika inşa etmesi, sanayiye çok önemli bir destek olur. Bina için katlanılan maliyetler çok ağır. TOKİ tüm kaynaklarını ev yapımına harcamak yerine bu konuyu da gündemine almalı” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER