Faruk Ünsal emekli oldu!

Sakarya Eski Emniyet Müdürü olan ve şehirde görev yaptığı sırada tutuklanarak bir süre cezevinde kalan Faruk Ünsal emekli edildi.

Faruk Ünsal emekli oldu!

sakaryayenihaber.com -

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu, emeklilik ve terfi durumlarını görüştüğü 319 emniyet müdüründen 78’ini emekliye sevk etti. Emekliliğe sevk edilen müdürler arasında, dikkat çeken isimler de yer aldı. Kurul, 1.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesindeki 153 ve 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesindeki 166 olmak üzere toplam 319 kişinin emeklilik durumunu değerlendirdi.

O İSİM DE YER ALDI

Emekliliğe sevk edilen müdürler arasında, dikkat çeken bir isim de yer aldı. Sakarya da bir dönem emniyet müdürlüğü yapan Faruk Ünsal'da emeklilğe sevk edildi.

TUTUKLANMIŞTI

2009 yılında gerçekleştirilen çete operasyonda, dönemin Sakarya İl Emniyet Müdürü Faruk Ünsal’ın da aralarında bulunduğu birçok kişi tutuklanmıştı. Soruşturmayı yürüten dönemin Akyazı savcısı Serkan Ç, FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edildi. Dönemin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürü olan A. H. de FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER