Fatura işçiye kesiliyor

Fatura işçiye kesiliyor

Fatura işçiye kesiliyor

SATSO'nun 84. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'ne katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Halim Mete, mayıs ayından beri 285 bin kişinin işsiz kaldığını söyledi.

285 bin kişi işsiz kaldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının (SATSO) 84. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'nde konuşan TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, Türkiye'nin halen en büyük sorunun işsiz olduğunu belirterek, 'İşsizlik istatistikleri de alarm veriyor. İşsizlik oranı ağustos, eylül ve ekim döneminde bir puan artarak yüzde 10,2 ye çıktı. Mayıs ayından bu yana 285 bin kişi işsiz kaldı. Allah kimseyi işsiz ve aşsız bırakmasın.' diye konuştu

SATSO'dan ödül töreni
Mete, endişelerin giderileceği bir yol haritası belirlenmesi durumunda Türk özel sektörünün Türkiye ekonomisini büyütmeye devam edeceğini ifade ede etti. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk yıl dönümü törenine katılan herkese teşekkür ederek, ekonominin iyileştirilmesi tedbirler alınması gerektiğini vurguladı. Tören sonunda oda üyelerine 'vergi', 'ihracat', 'eğitim' ve 'özel' ödül dallarında çeşitli ödüller verildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER