Fatura isyanı! Ne olacak bu ücretler?

Sakarya'da su faturası bedellerinin fazla olduğu yönündeki şikayetler devam ediyor. SASKİ ise konuyla ilgili inceleme başlattı

Fatura isyanı! Ne olacak bu ücretler?

sakaryayenihaber.com-

ŞİKAYETLER GELİYOR

Sakarya Yenihaber Whatsapp İhbar Hattı(0531 209 49 49)'na asu faturalarıyla ilgili her gün yeni bir şikayet geliyor. Gelen faturaların fotoğraflarını çeken vatandaşlar haber hattımıza yazdıkları şikayetlerde bedellerin fazla olduğunu, konuyla ilgili çalışma yapılması gerektiğini ifade ediyor. 

BÜTÜN MAHALLEYİ Mİ ÖDÜYORUM?

Bir okuyucu mesajında,"Bu nasıl su faturası, bütün mahalleyi bana mı kestiniz? Buradan belediyeye sesleniyorum sizin takibiniz yok mu? Kafalarına göre fatura kesiyorlar bu işe çözüm bulunsun" ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere sayaçlar Ocak, Şubat ile Mart aylarında okunmamış ve tüketicilere önceki 3 aylık faturaların ortalaması alınarak fatura kesilmişti.

SAYAÇLAR OKUNDU

Görevliler Haziran ayı için yapılacak faturalandırma için sayaçları okudu. Önceki 3 ayın fazla tüketimleri ise Haziran faturasına yansıtıldı. Tüketimin, yazılan bedel oranında olmadığını belirten çok sayıda vatandaş SASKİ'yi arayarak konuyla ilgili şikayette bulundu.

İADE EDİLECEK

Kurumdan yapılan son açıklamada ise vatandaşlara yansıtılan fazla ücretlerin diğer aylarda kesilecek olan faturalardan düşüleceği belirtilmişti. Ekipler şimdi sayaçlarda ölçüm yaparak yansıtılan bedelleri gözden geçiriyor. 


Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 20:35
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah Kütükçü
Emrah Kütükçü - 2 hafta Önce

940 TL geldi bana 1000 kadar personeli olan fabrikada çalışıyorum oraya dahil bana gelen fatura gelmiyor saski ulu orta milleti soymaya çıkmış 10 gün önce itiraz ettim daha gelip bakacaklar gerçekten yazık ki pandemi dönemin de normalde 40 TL yok geçmeyen faturam 80-90 TL geldi hesapta pandemi den sonra sayaçları okuyup düzelteceklerdi şimdi ettiğimiz itirazda geçmişte ödenen fazla faturaların lafı bile geçmiyor bu milleti inek gibi sağmaya alışmış bunlar Allah islah etsin

Turan yılmaz
Turan yılmaz - 2 hafta Önce

ALLAH ın suyundan paramı alınır diyordunuz.Alın kardeşim alında haram para almayın.ben 75tl den fazla ödemedim.171tl geldi haram olsun sizi affetmiyorum.

Yunus arslan
Yunus arslan - 2 hafta Önce

Banada 147.75 lira nisan haziran yazıyor ödenmemiş faturam yok resmen soygunluk yapıyorlar daha önce 40.00 geçmeyen fatura nasıl 147.75 oluyor ben bunun peşini birakmiyacam bütün sosyal medya ya yollayacam basina da yollayacam bu büyük bir vurgun

Selda
Selda - 2 hafta Önce

3 aydır evde kimse yok vanayı kapattık 1000 tl fatura geldi insaf

Visal vuslat
Visal vuslat - 2 hafta Önce

Bizede 170 TL geldi evde 3 kişiyiz.

Şennur cetin
Şennur cetin - 2 hafta Önce

30 lita gelen faturamz 300 lirayuzde kaç yüz alliyonuz el insaf bu millet caninin derdine dusmus sizde cebinizin

Meliha demir
Meliha demir - 2 hafta Önce

Evet banada çok geldi

Mualla
Mualla - 2 hafta Önce

Tam bir zam yapmışsınız yazık halka


SIRADAKİ HABER