Faturası muhtara çıktı! "Çocuklar yaptı.."

Adapazarı Papuççular Muhtarı Ali Öztürk, muhtarlık ofisine gelen 900 liralık su faturasını görünce şok oldu. Çeşmenin bulunduğu kilidin kırılıp suyun sürekli akıtıldığını söyleyen Öztürk,"Taksit yaptım, ödüyorum. Bunu yapan mahalleli çocuk, vatandaş. Kilidi kırıp yapıyorlar bunu, cebimden vermesem icra gelecek evim" dedi

Faturası muhtara çıktı! "Çocuklar yaptı.."

sakaryayenihaber.com-Serkan ÖZAY'ın haberi
Adapazarı şehir merkezindeki Papuççular Mahalle Muhtarı Ali Öztürk, muhtarlığa gelen "yüksek su faturaları" sebebiyle isyan etti. Mahalle meydanındaki çocuk parkı içinde bulunan Muhtarlık Ofisi'ne geçtiğimiz günlerde 900 lira su faturası geldi. Faturanın neden yüksek geldiğini araştıran muhtar, muhtarlık binasına bağlı su vanası ve çeşmesinin bulunduğu kilitli bölümün kırılıp açıldığını ve park alanına hortumla su akıtıldığını fark etti. Kilidi kırarak çeşmeye ulaşan kimliği belirsiz kişilerin, park içindeki ağaçlara ve çevreye bir çok kez su akıttığı ve çeşmeyi saatlerce açık bıraktığı belirlendi.Çıkan faturayı cebinden ödemek zorunda kalan muhtar Ali Öztürk, bu duruma tepki gösterdi.
Yapanlar çocuklar, ödemezsem icra gelecek
Gelen faturayı 17 taksite böldürdüğünü belirten Ali Öztürk, bunu yapanların mahallenin çocukları olduğunu düşündüklerini belirterek, "900 lira birikmiş, gittim taksit  yaptırdım. Her ay 53 lira ödüyorum. Bu su nereye aktı? Bu su buradan hortumu çıkardılar, sağa-sola akıttılar. Burada yazdı işte. Yapacak bir şey yok. Yapanlar gençler, çocuklar. Bir şey diyemiyorum. Dolabımdan su veriyorum onlara, ağaçları ben dikiyorum, suluyorum. Muhtarın geliri yok, mühür paraları da kalktı artık. Bu iş yapılmaz. İcra gelecek ödemezsem, rezil olacağım." diye konuştu.
Muhtar Öztürk, konuyla ilgili gerekli incelemenin yapılması için yetkili birimlere başvuruda bulundu. Konuyla ilgili araştırma sürüyor.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 13:17
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER