FERİDUN CANBAZ: KORSANLA MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

İlçelerden gelerek şehir merkezinde çalışan taksiciye ceza verildiğini belirten Başkan Canbaz, “Korsan çalışan taksilere yönelik denetimlerimizi trafik ekiplerimizle birlikte sürdürüyoruz. İlçelerden gelerek çalışan korsan taksiciliğe müsaade etmeyeceğiz”

FERİDUN CANBAZ: KORSANLA MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

Son günlerde ticari taksilerin ilçelerden gelerek şehir merkezinde faaliyet gösterdikleri yönündeki ihbarları değerlendiren Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Şehirde korsan taksi olarak çalışan ve sürekli polis takibinden kaçmayı başaran 54 T 5525 plakalı araç, trafik ekiplerinin yoğun takibi sonucunda yakalandı. Araç trafikten men edilirken araç ise otoparka çekildi.
ESNAF ŞİKAYET ETTİ
‘Son günlerde taksici esnafımızın şikayetleri doğrultusunda korsan taşımacılık yapanlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor’ diyen Trafik Denetleme Şube Müdürü Hakan İzmirli, korsan taşımacılık yapan araçlarla mücadelenin süreceğini belirtti. İzmirli, taksici esnafının ticari hayatına olumlu katkı sağlamak adına dürüstçe çalışan şoför esnafının yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.
SADECE İLÇE SINIRLARINDA
Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, taksicilerin yetkilendirildikleri ilçe sınırlarında faaliyet göstermesinin yasak olduğu söyledi. Yasa kapsamında ilk seferde 2 bin 626 lira ceza, araca ise 60 gün trafikten men cezası uygulandığını kaydeden Canbaz, bir yıl içerisinde bunun tekrarı halinde cezanın beş katı uygulandığını ve her defasında aracın 60 gün süreyle trafikten men edildiğini ifade etti.
EMEK HIRSIZLIĞI
Korsan taşımacılığın emek hırsızlığı olduğunu dile getiren Başkan Canbaz, “Korsan çalışan taksilere yönelik denetimlerimizi trafik ekiplerimizle birlikte devam ettiriyoruz. Şehirde ilçelerden gelerek faaliyet gösteren korsan taksiciliğe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Esnafımızın yasal yaptırımlar ile mağdur duruma düşmemeleri için bağlı bulundukları duraklar dışında faaliyet göstermemelerini istiyoruz. Bu tip durumlar ile karşılaşan vatandaşımızın 2415436 nolu Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve 2412050-51 numaralı odamız telefonlarımıza ihbarda bulunabilirler” ifadelerini kullandı.
MÜLTECİLER DE ÇALIŞIYOR
Mültecilerin her meslek dalında olduğu gibi taksiciliğe de el attıklarını belirten Canbaz, “Biz kendi korsanımızla uğraşırken birde mülteci korsan taksiyle uğraşıyoruz. Bu sektörü yaratan yine bu mülteciler. Bir yere gitmek istedikleri zaman kendi içinde oluşturdukları bu ulaşım ağını kullanıyorlar. Bu durum ciddi anlamda mücadele gerektiriyor. Mültecilerden isteğimiz bu tür faaliyetler içerisinde bulunarak esnafımıza ticari darbe vurmaktan vazgeçmeleri. Denetimlerimizde çok sayıda MA plakalı korsan taşımacılık yapan mülteci araçlar yakalandı” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER