FERİZLİ DAMLIK'TA 450 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK: CEZAEVİ BAŞLADI

Ferizli’de Adalet Bakanlığı tarafından 450 dönüm arazi üzerine kurulumu başlayan ve yaklaşık 3 bin kişilik kapasiteye sahip olacak cezaevi projesinde inşaat çalışmaları başladı

FERİZLİ DAMLIK'TA 450 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK: CEZAEVİ BAŞLADI

DAMLIK’TA BAŞLADIK

Adalet Bakanlığı’nın bu yıl programa aldığı 23 cezaevinden biri de Ferizli Damlık Mahallesi'nde inşa edilmeye başlandı. 450 dönüm alan üzerine inşası başlanan ve 155 bin metrekare kapalı alana sahip olacak cezaevi projesinde; 2 adet kapalı cezaevi, 1 adet açık cezaevi, müştemilat binaları ve lojmanlardan oluşan toplam 24 bina olacak. 

850 GÜNDE BİTECEK

850 günde bitirilmesi hedeflenen cezaevi projesinin 2020 yılının başında hizmete konulması planlanıyor. Yaklaşık 3 bin kişilik kapasiteye sahip olacak yeni cezaevi projesinin bitmesi ile birlikte Ferizli’de 3 adet kapalı cezaevi ve bir adette açık olmak üzere 4 cezaevi olacak. Cezaevi tamamlandığında ise bölge illerden tutuklular buraya sevk edilebilecek.

24 BİNA OLACAK

Şantiye şefi Ahmet Soylu, “Şu anda hafriyat çalışmaları devam ediyor ve çalışan sayımız 70 civarında. Bu sayı süreç içerisinde en yoğun zamanımızda bin kişiye kadar ulaşabilecek. 2020 yılının başında bitirmeyi hedefliyoruz. 2 adet kapalı cezaevi inşaatı, 1 adet açık cezaevi inşaatı, müştemilat binaları ve lojmanlardan oluşan toplam 24 binamız var” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER