Ferizli Esnaf Odası, esnaflarla birlikte toplandı

Esnaf odasının yıllık faaliyetleri ve esnafın dertleri ile ilgili toplantı Ferizli müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantı  saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Ferizli Esnaf Odası, esnaflarla birlikte toplandı

Toplantıya Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Bahattin Paşalı, siyasi parti başkanları STK temsilcileri ve esnaf ve sanatkarlar katıldı.Esnaf ve Sanatkarlar odasının düzenlediği toplantının açılış konuşmasını sunum halinde ve slayt şeklinde Başkan Bahattin Paşalı yaptı. 

Paşalı 2018-2019 yıllarının faaliyetlerini başlıklar halinde esnaflara anlattı. Paşalı’nın anlattığı birçok başlıktan önemli bazı başlıklar şöyle: “2017 yılında Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza kazandırmış olduğumuz ofisimize 1 Mart 2018 Tarihinde taşınarak siz değerli üyelerimize yeni ofisimizde hizmet vermeye başladık. Borçlandığımız kredi ödemelerimizi tamamladık, 
2018-2019 yıllarında toplam 105 kişiyi Halk Eğitim Desteğiyle Hijyen Kursu açarak belgelendirdik. 2018-2019 Yılları bugün İtibariyle Odamızda kapanış yapan üye sayısı 55 kişi olup aynı yıllar içerisinde bulunduğumuz ekonomik krize rağmen 136 esnaf ve sanatkarımız işyeri açmıştır. An itibariyle faal üye sayımız 564'dir. Yılın son ayı itibariyle basit usul muhasebesini tuttuğumuz üye sayımız 198 kişidir. Sosyal faaliyetlerde öncülük ederek geçen yıllarda Çanakkale gezileri düzenlemiş bu yıl ise ziyaret amaçlı kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ve Ankara Kocatepe camisini ziyaret ettik.”

Toplantıda konuşma yapan Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ise daha çok esnafları ilgilendiren cadde, otopark ve pazar yeri meselelerini gündeme getirerek son durumları hakkında bilgi verdi ve açıklamalarda bulundu. Daha sonra soru cevap şeklinde devam eden toplantıda esnaf ve sanatkarlar SEDAŞ la ilgili dertli ve sıkıntılı oldukları görüldü. Söz alan birçok esnaf problemi dile getirdi ve bu konuda belediye başkanından çözüm istediler. Cadde ve kaldırımların kullanılması ve yenilenmesini de gündeme getiren esnaflar konu hakkında esnaf odası başkanı ve belediye başkanına fikir beyan ettiler.

Esnaflar, Seyyar satıcılardan rahatsız olduklarını hoparlörlerle bağırarak satış yapmalarından da rahatsız oldukları dile getirdiler. Karasu D650 Karayolu Ferizli giriş çıkışlarının sıkıntılı olduğunu ilçeden hızlı geçildiğini de dile getiren esnaflara başkan Gündoğdu, “iki giriş çıkışın arasına EDSE sistemi koyarak soruna çözüm bulacakların söyledi. Gündoğdu diğer konulara da çözüm önerileri getirerek “Esnafla birlikte ilçemize sahip çıkar isek meselenin üstesinden daha kolay ve rahat geliriz. Bu vesileyle böyle bir toplantı düzenlediği için esnaf odasına başkan Bahattin Paşalı’nın şahsında teşekkür eder katıldığınız içinde siz değerli esnaflarımıza şükranlarımızı sunarım” dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER