FETÖ/PDY OPERASYONU 17 GÖZALTI

FETÖ/PDY soruşturma dosyası kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Hendek ve Şehir merkezinde operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı.

FETÖ/PDY OPERASYONU  17 GÖZALTI

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma (FETÖ/PDY) soruşturma dosyası kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce operasyon düzenledi. Operasyon öncesi yapılan çalışmalarda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün ilimizde yeniden yapılanması sürecinde eleman temin edebilmek amacıyla özellikle öğrenci şahıslar ile irtibat kurdukları ve bayan öğrenci yapılanmasını oluşturmaya çalıştıkları örgüt evlerinde görüşmeler yaptıkları yönünde bilgilere ulaşıldı. Yapılan çalışmalarda yapılan bu toplantılarda gizliliğe azami derece özen gösterdikleri yine bu amaçla birbirlerini tanımayan farklı öğrenci grupları oluşturarak her öğrenciye kod isim verdikleri tespit edildi.
17 GÖZALTI
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Sakarya İlimizde bu şekilde yeniden yapılanmasına, eleman temin etmesine ve maddi kazanç sağlayarak örgüt adına yaptıkları faaliyetlerinin tespiti ve suç delilleri ile birlikte yakalanarak Adli Makamlara sevk edilebilmesi amacıyla Hendek ilçemizde 3 ayrı ev ile Sakarya merkezde bulunan örgüt evlerinde tamamı bayan şahıslara yönelik eş zamanlı operasyonlar sonucu 17 Türk Vatandaşı, 3 Yabancı Uyruklu Şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Çıkarıldıkları adli makamlarca 8 şüpheli şahıs tutuklandı, 8 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 4 şüphelide Savcılıktan serbest bırakıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER