Filistin için kermes

Filistin için kermes

Filistin için kermes

Sakarya Dayanışma ve Kardeş Topluluğu (SADAKAT) üyesi hanımlar, evlerinde hazırladıkları gıda ve yiyeceklerle Kent Meydanı'nda Filistin yararına kermes düzenledi.

Karınca kararınca
SADAKAT üyeleri, evlerinde hazırladıkları kek, pasta, börek ve tatlı gibi gıda maddelerinin yanı sıra el işi göz nuru birbirinden güzel eşyaları Kent Meydanı'nda satışa sundu. SADAKAT üyesi Ayşegül Günay, kermesten elde edilecek gelirin İsrail'in zulmü altında inleyen Filistinlilere gönderileceğini belirterek, 'Karınca kararınca desteklerde bulunup, yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz' dedi.
Çocuklar ölüyor
Günay,'Terörist İsrail'in keyfi ablukası ve zulmü altında inleyen, ilaç, gıda maddesi ve su bulamadığı için her gün çocukların öldüğü Filistin'de yaşananlar bizleri derinden yaralamıştır. Bu nedenle SADAKAT üyeleri olarak kendimizi birçok şeyler yapmak zorunda hissediyoruz' dedi.
Destek verenler
Günay şunları söyledi: 'SADAKAT üyeleri olarak televizyon ve gazetelere yansıyan; terörist devlet İsrail'in tek suçları Müslüman olmak olan Filistinlilere uyguladıkları vahşeti yüreğimiz kan ağlayarak takip etmekten öteye geçmek istedik. Bu nedenle bir yardım kermesi tertip etmeyi kararlaştırdık. Kermes hazırlıklarımız 2 hafta öncesinden başladı. Tüm üye hanımlarımız evlerinde el işleri hazırlamaya başladı. Kermes öncesi evlerimizde pasta ve börekler yaptık. Kermesimize iştirak eden tüm kardeşlerimize ve bize destek verenlere teşekkür ediyoruz.'

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE