Filistin'e 20 bin Avro yardım

Filistin'e 20 bin Avro yardım

Filistin'e 20 bin Avro yardım

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, üst düzey yöneticiler ile birlikte Filistin halkı için topladığı 20 bin Avro'yu, İHH Vakfına teslim etti.

Nakit para
İsrail'in Gazze'ye yapmış saldırıların ardı arkası kesilmezken Filistin halkına yardımlarda devam ediyor. Bu kapsamda Adapazarı Belediye Başkan Süleyman Dişli'nin talimatı ile üst düzey yöneticilerin yardımları ile toplanan 20 bin Avro nakit para İnsani Yardım Vakfı (İHH) yetkililerine teslim edildi. Toplanan parayı İHH Sakarya Aktif Gönüllü Temsilcisi Ruhi Ademoğlu'na veren Başkan Dişli ise, 'Gazze'de insanın içini acıtan bir insanlık dramı ile karşı karşıyayız. Burada insanoğluna büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizde belediye bünyesinde Filistin halkı için 20 bin Avro topladık ve İHH Vakfı yetkililerine teslim ediyoruz' dedi.

Duyarlılık
Vatandaşların da bu konuda duyarlı olmasını isteyen Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, 'Vatandaşlarımız sadece İHH Vakfına değil, Ziraat Bankası, Başbakanlık Acil Kriz Merkezi, Kızılay gibi kurumlardan da ilaç, giyim ve para yardımında bulunabilir. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olmalı ve Filistin halkına sahip çıkmak gerekiyor' dedi. İHH Vakfı Sakarya Aktif Gönüllü Temsilcisi Ruhi Ademoğlu ise yaptıkları yardımdan dolayı Başkan Dişli ve ekibine teşekkür ederek, 'Bu yardım manevi olarak çok büyük yardımdır. İnşallah amacına da ulaşacaktır' dedi. Toplantıda son olarak Ademoğlu Başkan Dişli'ye, İHH plaketi ve Filistin bayrağının bulunduğu kaşkol hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE