FINDIK VE MISIRDA
 TMO DEVREYE GİRSİN


TZOB Genel Başkanlığı’na seçilen Bayraktar’ı ziyaret eden oda başkanları, fındık ve mısırda Toprak Mahsulleri Ofisi’nin devreye girmesini isteyerek, “Eğer TMO devreye girmezse üretici perişan olur” dedi.

FINDIK VE MISIRDA
 TMO DEVREYE GİRSİN


Sakarya Ziraat Odaları Başkanları, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Bayraktar tarafından TZOB Genel Merkezi’nde kabul edilen Sakarya Ziraat Odaları Başkanları, ziyarette, fındık ve mısırla ilgili taleplerini de ilettiler. Oda Başkanları, “Fındık ve mısırda TMO devreye girmezse üretici perişan olur” dediler.
MISIRDA ALIMA GİTMELİ
Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık ve mısırda alıma girmesi gerektiğini vurgulayan başkanlar, TMO’nun hasattan önce fiyat açıklayarak fındık ve mısır alımına girmesi ve yeterli miktarda alım yapması talebinde bulundu. Başkanlar, Amerikan beyaz kelebeği gibi zararlıların ve külleme hastalığının fındık alanlarına büyük zarar verdiğini ifade ederek, bu durumun fındık rekoltesini önemli ölçüde düşüreceğini vurguladı. Başkanlar, Tarım ve Orman Bakanlığı, belediyeler, Ziraat Odaları ve diğer sivil toplum kuruluşlarının bu sorunla mücadelede birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade etti.
BAYRAKTAR’A TEŞEKKÜR
Başkanlar ayrıca fındıkta alan bazlı desteğin kaldırıldığı dönemde devreye girerek alan bazlı desteğin devamını ve her yıl TMO’nun fındık alımına girmesini sağlayan TZOB Genel Başkanı Bayraktar’a teşekkür ettiler. Şemsi Bayraktar’ın, TZOB Genel Başkanlığına rakipsiz olarak yeniden seçilmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade eden oda başkanları genel başkanın Sakaryalı olması münasebetiyle kendilerini evlerinde hissettiklerini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER