Flaş gelişme: Savcılık takipsizlik verdi!

Kocaali'de 4 Eylül’de işveren ve köylüler arasında yaşanan kavgayla ilgili ‘Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme suçundan takipsizlik kararı verildi.

Flaş gelişme: Savcılık takipsizlik verdi!

Kocaali'de fındık işçilerinin darp edilmesi olayıyla ilgili Kocaali Cumhuriyet Başsavcılığı "basit yaralama" suçundan soruşturma başlatmıştı

Savcılık, konuyla ilgili "Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" suçu için takipsizlik kararı verdi

 Mardin Barosu’ndan avukat Leyla Kaya, Kemal Erdem, Nurullah Öner ve eski Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan takipsizlik kararına itiraz edecek.

Mardin Barosu’ndan avukatlarla birlikte bugün Kocaali Savcılığı ile görüşen eski Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada saldırının ayrımcılık olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Olay ortaya çıkar çıkmaz savcılık dosyayı açmış. Dosya açılmış olmasına rağmen başta valilik olmak üzere idari kurumlar bunu inkar etti. Gereği hızlı bir biçimde yapılmadı. Saldırı sırasında Kürt işçilere ‘Burası Mardin’e benzemez, Burası Sakarya’ denmiş. Bunun tek bir adı var ayrımcılık. Orada Düzceli, Ordulu, Trabzonlu bir işçi olsaydı ‘burası Trabzon’a benzemez’ diyemezlerdi. Mardinli bir Kürt işçi olunca bunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliyorlar. Bu açık ve net bir şekilde ayrımcılıktır ancak bu ayrımcılığa rağmen takipsizlik kararı verildi. Biz bu karara itiraz edeceğiz"

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 20:27
banner3
YORUM EKLE