Fotoğrafın hikayesi çok acı! SAÜ onlara ağlıyor...

Karasu Sahili'nde birlikte girdikleri denizde boğulan Suriyeli Bilal ve Filistinli Hamza'nın SAÜ'de okudukları ve arkadaşlarının "Yüzme bilmiyorsunuz gitmeyin" uyarılarına kulak asmadıkları ortaya çıktı

Fotoğrafın hikayesi çok acı! SAÜ onlara ağlıyor...

BURADA TANIŞTILAR
S
uriyeli 23 yaşındaki Bilal Zarife ve Filistinli 19 yaşındaki Hamza Alasqhar, bir süre önce yaşadıkları ülkeden öğrenim görmek için Sakarya Üniversitesi(SAÜ)'ne geldi. Esentepe yerleşkesinde okuyan iki genç, burada arkadaş oldu ve uzun süredir neredeyse her anları birlikte geçiyordu.
DENİZ PLANI
Yabancı uyruklu iki şahıs, toplam 4 kişilik bir arkadaş grubuyla hafta sonu için deniz planı yaptı. Serdivan'dan Karasu ilçe merkezindeki 32 Evler Sahili'ne giden gençler, arkadaşlarının "Yüzme bilmiyorsunuz, gitmeyin" uyarılarına da kulak asmadı. Arkadaşlar, sahilde serinlemek için denize girdi. Öğrenciler bir süre sonra gözden kayboldu.


KURTARMA SEFERBERLİĞİ
Durumu fark eden gönüllü kurtarmacılar Cihan Emre, Levent Kızılaslan ve 4 kişi ile birlikte bölgede görev yapan cankurtaranlar suya girdi. Üniversiteli gençlerden ikisi, dakikalar içinde kurtarıldıi. Ancak Bilal ve Hamza, kabaran dalgalar arasında kayboldu. İki arkadaşa saatler sonra gönüllü ekip ve cankurtaranlar ulaşıp, sudan çıkardı.


KURTARILAMADI
Hastanede müdahaleye alınan iki arkadaş için çabalar yetersiz kaldı. Filistin ve Suriye'den kilometrelerce uzağa kariyer hayalleri için gelen iki gencin memleketlerine acı haberi ulaştı. SAÜ'de öğrenim gören binlerce öğrenci, ölüm haberiyle yasa boğuldu. Cenazelerin ise ailelere nasıl ulaştırılacağı konusu netleşmedi. Sudan çıkarılan 2 kişinin ise durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 22:51
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet bostanci
Hikmet bostanci - 8 ay Önce

Bu ölümün sebeplileri il pandemi kurulu, il hifsizsiha kurulu, sakarya buyuksehir belediyesidir. Al actin sahilleri sahilleri aciyorsan kardesim cankurtaranlarin nerde koymayacaksan acma plajlari