banner67

Frene bastı ama! Yollar felç oldu, sürücü böyle isyan etti...

Serdivan Yazlık'ta buz tutan yolda kayan otomobil, dolmuş minibüse çarptı. Yolcu taşıyan sürücü kaza sonrası,"Yollar buz, çıktı önümden vurdu bana. Çalışma yapılmıyor" diyerek isyan etti

Frene bastı ama! Yollar felç oldu, sürücü böyle isyan etti...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi
Sakarya, bugün oldukça zor bir sabaha uyandı. Gece saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı, şehirdeki cadde ve sokakları beyaza bürüdü.

Sıcaklığın -5 dereceye kadar düşmesiyle birlikte ise yollar buz tuttu. Sabah saatlerinde araçlarıyla yola çıkan sürücüler, kayak pistine dönen yollarda ilerlemekte zorlandı.

Kent genelinde ulaşım hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı ve don, kazaları da beraberinde getirdi. Serdivan Yazlık Vatan Mahallesi Adnan Menderes Cadddesi'ne dahil olmak isteyen bir sürücü, kaygan yolda aracı durduramadı.

Caddeye hızlı giriş  yapan araç, bu sırada seyir halinde olan bir dolmuş minibüse çarptı. Yenikent Yolu ile mahalle arasını bağlayan ancak yapımı henüz bitmeyen köprüye giren otomobil, girişe koyulan bariyerleri de devirdi.

Kaza yapan dolmuş minibüsünün sürücüsü,"Yollar buz tutmuş. Araçlar duramıyor, bir anda çıktı önümden vurdu bana. Çalışma yapılmıyor. Tutanak tutacağım" dedi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 15:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEVCİ
MEVCİ - 1 hafta Önce

yolların tuzlanmasını istiyoruz yetersiz kalınıyor. bu sabah işe gitmekte yine zorlandık.,metoroloji önceden haber vermese nasıl olurdu bilmiyorum.