FSAL'dan demokrasi örneği

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nde "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri" Projesi kapsamında yapılan seçimlerde, yeni Okul Meclisi Başkanı Ömer Faruk İnan oldu

FSAL'dan demokrasi örneği

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nde(FSAL) "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri" projesi kapsamında Okul Meclis Başkan-lığı seçimleri yapıldı. Bu yıl 3 adayın katıldığı seçimlerde, oyların yüzde 40’ını alan Ömer Faruk İnan, okul başkanlığına seçildi. Okul öğrencilerinin demokrasi dersi verdiği seçimlerde, Oğuzhan Çokal, Ömer Faruk İnan ve Sercan Samrıoğlu başkanlık için adaylığını açıkladı. Toplam 205 oy kullanıldı.
Okul Başkanı seçilen İnan, "Bana verilen görevi layığı ile yerine getireceğimi düşünüyorum. Okul idaresi ve öğrenciler arasında bir köprü olmayı düşünüyorum. Beni seçtiklerinden dolayı arkadaş-larıma teşekkür ediyorum" dedi. Başkanlığa aday olan tüm öğrencileri kutlayan FSAL Müdürü Özer Yüksel, "Tüm adaylarımız yukarıda belirtilen işleri gerçekleştirecek kapasitede öğrencilerimizdi. Seçime katılan öğrencilerimizi gösterdikleri medeni cesaret ve özve-rili çalışmalarından dolayı kutluyorum, yeni başkanımıza da başarılar diliyorum" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER