Gar Meydanı'nda 'gereksiz' anlar! Bayrak yakıyordu

Sakarya'da bir süredir 'sosyal deney' adı altında sosyal medyada insanların milli, manevi duygularına yönelik kışkırtmalar yapan gençler bu kez Azerbaycan bayrağı provakasyonu yaptı

Gar Meydanı'nda 'gereksiz' anlar! Bayrak yakıyordu

sakaryayenihaber.com - 

Sakarya'da yaşayan 3 arkadaş, bir süredir sosyal medyada beğeni almak için vatandaşların milli, manevi duygularına yönelik kışkırtmalar ve şakalar yapıyor. 
Çektikleri görüntüleri paylaşan gençler, beğeni ve abone sayılarını artırarak bir süre sonra maddi kazanç elde ediyor. 

Yaklaşık iki hafta önce, sosyal medyada tabut şakası olarak bilinen şakayı yapan gençler, yoldan geçerken korkan insanların görüntülerini paylaşmıştı. 

Söz konusu gençlerin yaptıkları 'sosyal deneyleri' haber olarak servis eden Demirören Haber Ajansı (DHA), bu gün yeni bir haber servisi yaptı. 

Habere göre, Ö.K, C.U ve Kadir Ç. isimli 3 arkadaş bu kez de Sakaryalıların Azerbaycan sevgisini ölçmek için şehir merkezindeki Gar Meydanında Azerbaycan bayrağı yakacakmış gibi davranmaya başladı. 
Çevredekiler ise 3 arkadaşa tepki gösterdi. Azerbaycan bayrağı konusunda hassasiyetini dile getirenler, 3 kişiyi tehdit edip, darbetmek istedi. Yaşanan arbede ise deneyi yapanlardan birinin cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. 

'TEPKİLER BİZİ DUYGULANDIRDI'


Gençlerde Ö.K, sosyal medya hesaplarında yayınlamak için yaptıkları sosyal deneyde gördükleri tepki nedeniyle duygulandıklarını belirterek, "Çoğu insan Azerbaycan ile Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkisini bilmiyor. Bunu tekrardan hatırlatmak istedik. Beklediğimiz tepkileri aldık. Bu yüzden Sakarya halkına teşekkür ediyorum. Azerbaycan bayrağını yakmaya çalışan arkadaşımızı gören vatandaşlar arkadaşımıza hemen tepki gösterdiler. Vatandaşlar direkt atlayarak, bayrağı aldılar ve kavga etmeye başladılar. İnsanlarımız, 'Sen nasıl benim kardeş ülkemin bayrağını yakarsın?' diye, tepki gösterdi. Zaten beklediğimiz tepki de buydu. Bu tepkileri görünce hem çok duygulandık hem de çok gururlandık" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 13:52
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 3 ay Önce

Dikkat edin Sakarya halkı sizi yanlışlıkla deney kurbanı etmesin.. Şaklabanlık diz boyu. Bana rastlasa ya bu deneyciler ................ bunları.