GAÜ'de burslu öğrenim fırsatı

Girne Amerikan Üniversitesi 2014-2015 Akademik Eğitim yılında 150 lisans, önlisans , yüksek lisans ve doktora adaylarına KKTC-Girne , İngiltere-Canterbury , ABD ve Hong Kong’ daki kampüslerinde Akademik Eğitim fırsatı veriyor.

GAÜ'de burslu öğrenim fırsatı

Girne Amerikan Üniversitesi öğrencilerine yüzde 100, yüzde 75 ve yüzde 50 burs imkanları sunuyor. Öğrenciler aynı bursluluk oranları ile 3 kıtadaki kampüslerinde Akademik Eğitim alabiliyor. Girne Amerikan Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Bu yıl Pilotaj bölümü açılan ve kontenjanı 30 olarak belirlenen geleceğin pilotlarını yetiştirecek olan GAÜ 5 eğitim uçağı , 2 similatörü, deneyimli kadrosu ile üniversite adaylarına imkanlar hazırlamaktadır. Bu yıl ayrıca Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (hosteslik) bölümü de açılan üniversitenin , Türkiye’nin önemli havayollarından Atlasjet ile stratejik işbirliği bulunmakta olup öğrencilerine staj ve iş imkanları sunacaktır” denildi.
11 BİN ÖĞRENCİ
Üniversitenin 11 binin üzerinde öğrencisinin bulunduğu belirtilen açıklamada, “Ayrıca 10 binin üzerinde mezun bulunmaktadır. 85 ülkeden öğrencisi, 35 ülkeden akademik kadrosu ile tam bir uluslararası bir üniversite olan GAÜ, 85 ülkenin YÖK ve dengi kurumu tarafından, ayrıca akreditasyon kurumları tarafından tanınmakta, onaylanmakta ve desteklenmektedir. 46 Sosyal, kültürel ve sportif kulübe sahip olan üniversitenin öğrencilerinin sosyal yönden de gelişmelerine olanak sağlamaktadır” denildi.
SAĞLIK
Sağlık alanında İstanbul Bilim Üniversitesi ve bağlısı Florance Nigtngale Hastaneleri ile işbirliğine giden GAÜ, öğrencilerine her iki kurumda staj ve iş imkanları sunacak. Bu yıl 2 yıllık Türkçe sağlık programları Anestezi, Radyoterapi, Ameliyat Hizmetleri, Sağlık Kurumu İşletmeciliği, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Yaşlı Bakımı ve önceki yıl açılan İlk ve Acil Yardım bölümleri üniversite adaylarının dikkatine sunmaktadır.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE