GAZETECİLERDEN PROTOKOL ZİYARETİ

Akyazılı gazeteciler, ilçeye yeni atanan İlçe Kaymakamı Yakup Güney ve İlçe emniyet Müdürü isa Coşar’ı ziyaret ederek birlikte ilçe için işbirliği ile çalışmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

GAZETECİLERDEN PROTOKOL ZİYARETİ

Akyazı’da görev yapmakta olan Yenigün Gazetesi temsilcisi Salim Özyılmaz, Yenihaber Gazetesi temsilcisi Kenan Certel, DHA temsilcisi ve Akyazı Net haber sitesi sahibi Alaattin Onur, Akyazı Net haber sitesi editörü Davut Kaya ve aynı sitenin muhabiri İbrahim Aydın, Radyocu Remzi Çağlayan, Akyazı’ya yeni atanan ve görevlerine başlayan İlçe Kaymakamı Yakup Güney ile İlçe Emniyet müdürü İsa Coşar’a hoş geldin ziyaretinde bulundular.
BİLGİ PAYLAŞIMI
Akyazı’da görev yapan Gazetecilerin ilk ziyareti Kaymakam Yakup Güney’e oldu. Ziyarette konuşan Gazeteciler, ilçenin özelliklerinden, güzelliklerinden bahsettiler ve daha sonra var olan sorunları tek tek dile getirdiler.  Gazeteciler Kaymakam Güney’den, Kaymakamlık olarak yapılacak çalışmalar ve projeleri takip edebilme ve bilgi sahibi olma konusunda destek istediler. Gazeteciler yaptıkları konuşmada, “Haber kirliliğini önlemek için yapacağınız çalışmaları sizinle birlikte takip etmek ve takip edemediğimiz konularda da bilgileri ilk ağız olan sizden almak isteriz. Bu konuda sizin atacağınız bir adıma bizde üç adımla karşılık veririz” dediler.AKYAZI GÜZEL İLÇE
Kaymakam Yakup Güney’de Akyazı’ya yeni geldiğini ve ilçeyi yavaş yavaş tanımaya çalıştığını söyledi. Akyazı ile ilgili olarak ilk görüşlerini açıklayan Kaymakam Güney, “Akyazı güzel bir ilçe, geniş bir alana sahip.  Tarımı, sanayisi, turizmi ile iç içe olan bir ilçe ve bu ilçede çok sayıda etnik gruplara mensup insanların kardeşçe birlikte yaşıyor olmasıdır. Bu kardeşçe yaşayış ilçeye huzuru da beraberinde getirmesinden dolayı ben şahsen çok önemsiyorum. En kısa zamanda şehri daha iyi tanıma fırsatı bulacağım. Artılarını ve eksilerini tespit edip yapılması gerekenleri el birliğiyle yapmayı planlıyorum. Bunları yaparken mutlaka sizlerden de destek isteyeceğim” diyerek yapılan ziyaret için teşekkür etti.
EMNİYET MÜDÜR
Gazetecilerin ikinci ziyaret durağı İlçe Emniyet Müdürü oldu. Akyazı’ya yeni atanan Emniyet Müdürü İsa Coşar’ı makamında ziyaret eden gazeteciler kendisine ‘Hoş geldiniz’ dedi ve başarı dileğinde bulundu. Gazeteciler Akyazı’nın Sakarya’da önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek, İlçede huzurun ve güvenin sağlanması için yapılacak olan her türlü çalışmaya ortak olabileceklerini söyledi. Gazeteciler, “Bizim için önemli olan güzel ilçemizin yaşanabilir, huzurlu, güvenli ve mutlu bir ilçe olmasıdır. Bu yolda güvenlik güçlerimizin atacağı her olumlu adımda bizde onların arkalarındayız ve de destekçileriyiz” diyerek Emniyet Müdürüne başarı dileğinde bulundular.
‘SİZDEN BİRİYİM’
Akyazı’nın yeni Emniyet Müdürü İsa Coşar da yapılan ziyaretin kendisini son derece memnun ve mutlu ettiğini söyledi. Coşar, “Ben Sakarya’ya ve Akyazı’ya hiç de yabancı değilim. Beni de sizden biri olarak kabul edin, Birlik ve beraberlik için de önce güzel Akyazı’mızın sonra güzel Sakarya’mızın daha sonra da güzel yurdumuzun huzuru, güveni ve mutluluğu için gelin birlikte elbirliği içinde çalışalım” ifadelerini kullandı. Kenan Certel/AKYAZI

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE